Zlatko Dedić je s selitvijo iz Bochuma v Dresden naredil zelo dobro potezo. Foto: Reuters

Dynamo Dresden je doma premagal Duisburg z 2:0. Zadetka sta padla v kratkem razmiku na začetku drugega polčasa. V 57. minuti je v polno najprej z glavo meril Čeh Pavel Fort, že dve minuti pozneje pa je Dedić izkoristil dolgo podajo vratarja Benjamina Kirstna (to je sin nekdanjega ostrostrelca Bayerja Ulfa Kirstna) iz svojega kazenskega prostora in s 16 metrov z volejem 'lobal' gostujočega čuvarja mreže Felixa Wiedwalda (glej posnetek spodaj od 1:40 naprej).

Dynamo na 10. mestu
Dedić je bil na zelenici vseh 90 minut, tako kot v vrstah Duisburga še en Koprčan Goran Šukalo (prebolel je virozo), ki ga v četrtek na mariborskem okrožnem sodišču čaka začetek sojenja zaradi domnevnega sodelovanja v nezakoniti stavnici.

Dynamo Dresden je trenutno na 10. mestu na lestvici, ima 29 točk. Duisburg, ki v letu 2012 še ni zmagal, je 13. (20). Vodi Eintracht Frankfurt (46) pred St. Paulijem (45).