25-letni Josip Iličić je dosegel sedmi gol v sezoni. Foto: EPA
German Denis
German Denis je v 65. minuti z enajstmetrovke matiral Samirja Handanovića. Foto: Reuters
Mario Balotelli
Mario Balotelli se je po koncu tekme zapletel v pogovor s četrtim sodnikom Doverijem. Balotellija miri vratar Fiorentine Emiliano Viviano. Foto: Reuters
Adem Ljajić
Adem Ljajić je z enajstmetrovke zadel za 1:2. Foto: Reuters
Mirko Vučinić
Napadalec Juventusa Mirko Vučinić je zadetek proti Pescari proslavil tako, da si je slekel hlače. Kaj je želel povedati s tem, ni znano. Foto: EPA

Iličić, ki je bil kapetan Palerma, je za Sicilijance zadel še drugič v tednu dni. Tokrat je v 50. minuti na spektakularen način poskrbel za vodstvo z 2:1. "Jojo" je prejel žogo na sredini igrišča, nato pa se v pravem slalomu otresel petih domačih nogometašev, na koncu pa z diagonalnim strelom matiral še vratarja Sergia Romera.

Kurtić vso tekmo
Malo pozneje je Santiago Garcia po podaji s kota z glavo zadel za 3:1, s čimer je bila tekma praktično odločena. Drugi slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je odigral vso tekmo za Palermo. Pri izenačujočem golu Sampdorie mu je Gianni Munari ušel.

Handanović bo "sanjal" Germana Denisa
Od preostalih Slovencev v Serii A najtežja noč bržkone čaka Samirja Handanovića, ki je z Interjem na domačem igrišču izgubil z Atalanto (3:4). Inter je vodil s 3:1, nato pa je na sceno stopil Argentinec German Denis, ki je med 65. in 77. minuto trikrat premagal Handanovića, prvič z enajstmetrovke. Bojan Jokić in Boštjan Cesar sta odigrala vso tekmo za Chievo, ki je z 1:3 izgubil pri Udineseju. Rene Krhin je za Bologno, ki je remizirala s Torinom (2:2), igral do 83. minute. Valter Birsa (Torino) je poškodovan.

Fiorentina z igralcem manj nadoknadila -2
V derbiju kroga sta se v Firencah pomerila tretjeuvrščeni Milan in Fiorentina, ki je mesto za njim. Srečanje se je končalo z 2:2, potem ko je Milan že vodil z 2:0. V vodstvo ga je v 14. minuti popeljal nekdanji član Fiorentine Riccardo Montolivo, ki je ob žvižgih navijačev zadel z roba kazenskega prostora. Težave za domače so se še poglobile v 40. minuti, ko je bil zaradi komolca Stephanu El Shaarawayu izključen Nenad Tomović, malo pozneje pa je z zelenice odšepal še Stevan Jovetić.

Ljajić in Pizarro zadela za remi
Ko je v 62. minuti Mathieu Flamini povišal na 2:0, se je zdelo, da je usoda domačih zapečatena. Toda "Viola" se ni predala. Adem Ljajić je v 66. minuti izsilil enajstmetrovko, ki jo je sam tudi uspešno izvedel. Sedem minut pozneje je po prekršku nad Juanom Cuadradom najstrožjo kazen izkoristil še David Pizarro za končnih 2:2.

Balotelli kadil na vlaku
Še pred derbijem je za manjši incident poskrbel kontroverzni napadalec Milana Mario Balotelli, ki so ga na vlaku za Firence ujeli med kajenjem v toaletnih prostorih. Balotellija je izvršnemu direktorju Adrianu Gallianiju zatožil kontrolor na vlaku. "Naviti mu morate ušesa. Kadil je na stranišču," je kontrolor povedal Gallianiju. Prvi operativec italijanskega velikana je nato poslal M'Baya Nianga, naj mu sporoči, da si je prislužil kazen. Kakšna bo kazen za 22-letnega napadalca, še ni znano. Je pa Balotelli proti Fiorentini odigral vso tekmo.

Balotelli sinonim za "neumnosti"
Balotelli je na devetih tekmah, odkar je prišel januarja iz Manchester Cityja, dosegel sedem golov. To je bil njegov drugi incident od prihoda iz Anglije. Pred dvema mesecema so ga namreč ujeli pri vožnji brez ustreznih dokumentov, a je to le ena izmed številnih norosti italijanskega reprezentanta. Ko je še igral za angleški Manchester City, je kazni za prometne prekrške zbiral kot po tekočem traku, ujeli so ga pri metanju pušic za pikado v mlade igralce angleškega prvoligaša, neznani pa mu niso niti spori s trenerjem Robertom Mancinijem in soigralci. Med bivanjem na Otoku je v svoji hiši med drugim prižgal tudi pirotehnična sredstva.

Vučinić dvakrat v polno
Vodilno moštvo prvenstva Juventus je že v soboto po dveh golih Mirka Vučinića z 2:1 premagal zadnjeuvrščeno Pescaro, ki je od 72. minute igrala brez Rizza.