Josip Iličić je v Bariju dosegel še svoj 7. zadetek v letošnji sezoni Serie A. Foto: EPA
Vitalij Kutuzov in Armin Bačinović
Vitalij Kutuzov (levo) v boju s slovenskim reprezentančnim vezistom Arminom Bačinovićem. Foto: EPA
Fabio Quagliarella in Boštjan Cesar
Fabio Quagliarella (v ozadju Boštjan Cesar) je v 31. minuti Juventus povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Nogometaši Juventusa
Po tekmi pa so bili nogometaši v črno-belem vidno razočarani. Foto: Reuters

22-letnik je v izdihljajih prvega polčasa s kančkom sreče utišal stadion San Nicola. Njegov močan strel se je srečno odbil od domačega branilca, žoga pa je poletela čez vratarja Danieleja Padellija v gol. V nadaljevanju sta obe ekipi uprizorili odprt nogomet, na obeh straneh pa so nogometaši zapravili tudi kopico lepih priložnost - tudi Iličić, ki je z dobrih desetih metrov sprožil prek vrat, v 77. minuti pa je z roba kazenskega prostora domačega vratarja prisilil še v odlično obrambo.

Handanović v Rimu trikrat premagan
Udinese, za katerega je vso tekmo igral slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je v Rimu gostoval pri Laziu in se iz italijanske prestolnice v Videm vrnil praznih rok. Handanović je moral po žogo v svojo mrežo že v 2. minuti, ko ga je z roba kazenskega prostora matiral Anderson Hernanes. Gostje so izid v 4. minuti nadaljevanja izenačili prek Alexisa Sanchéza, a je že takoj zatem Giuseppe Biava iz neposredne bližine 'rimskim orlom' povrnil vodstvo. Po dobri uri igre so črno-beli izid znova poravnali - po odličnem predložku Mauricia Isle je z glavo žogo v mrežo poslal German Denis. Ko je že kazalo na delitev točk pa je lastnega vratarja v 89. minuti premagal Christian Zapata in Laziu podaril zlata vredne tri točke.

Marcolinija iz zadrege spravil Pellissier
V Veroni je Chievo, za katerega je vso tekmo odigral Boštjan Cesar (Bojana Jokića ni bilo na klopi), z Juventusom remiziral z 1:1. V 31. minuti je Fabio Quagliarella po akciji iz kota izkoristil podajo Vincenza Iaquinte in z desnico premagal domačega vratarja Stefana Sorrentina. Predtem je imel Giorgio Chiellini storil prekršek v lastnem kazenskem prostoru, Michele Marcolini pa priložnost za vodstvo ni izkoristil. Juventus je bil boljši nasprotnik, na domača vrata je sprožil več strelov, kljub temu, da je od 52. minute igral brez Manuela Giandonata, ki je bil zaradi grobega prekrška izključen. 'Stara dama' je počasi romala proti novim trem točkam, a je nato v sodnikovem podaljšku doživela hladen tuš. Po podaji Pabla Granocheja je z leve strani vratarja Marca Storarija premagal Sergio Pellissier in poskrbel za delitev točk.