Iličić je bil razigran in je v uri igre štirikrat streljal. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je v tej sezoni Serie A dosegel že 12 zadetkov. Foto: EPA
Ricardo Kaka
Razočaranje Kakaja po porazu. Brazilec je zaradi težav z želodcem v zadnjih dneh zaigral šele v drugem polčasu. Foto: Reuters
Antonio Conte
V taboru Juventusa so lahko ob koncu tekme v Veroni obžalovali, da so iz rok izpustili vodstvo z 0:2. Foto: Reuters
Francesco Totti
Francesco Totti v "sendviču" dveh nogometašev Lazia. Foto: Reuters

26-letni Kranjčan je v 23. krogu Serie A zadel z izrednim prostim strelom, ko je po udarcu z leve strani žoga preletela živi zid Atalante in pristala v levem zgornjem kotu vrat nemočnega Andree Consiglija.

Fiorentina ob boku Napolija
Iličić je tako tlakoval pot k pomembni zmagi Fiorentine, ki je na koncu slavila z 2:0, ko je po protinapadu zadel Rafal Wolski, Iličićeva menjava v 60. minuti tekme. "Viola", ki je v prejšnjih dveh krogih osvojila le točko, je na lestvici na 4. mestu, tri točke za Napolijem.

Neapeljčani so na sobotnem derbiju odpravili Milan s 3:1. Gostje so igrali brez Valterja Birse, ki še ni okreval po zadnji poškodbi.
Dva zadetka Higuaina
Rdeče-črni so v 8. minuti povedli z lepim golom novinca, Maročana Adela Taarabta, ki je v polno meril po samostojni akciji. Tri minute pozneje je s strelom od daleč izenačil Gökhan Inler. Žoga se je od Nigela de Jonga odbila čez vratarja Christiana Abbiatija. Do konca polčasa je bil precej nevarnejši Napoli, ki ga je v vodstvo z 2:1 v 56. minuti z glavo popeljal Gonzalo Higuain, argentinski napadalec pa je v 82. minuti iz bližine postavil tudi končni izid.

Napoli je zmagal prvič na zadnjih štirih tekmah, Milan pa v italijanskem prvenstvu izgubil prvič pod vodstvom Clarencea Seedorfa. Gostitelji so zasluženo slavili, saj so imeli skoraj trikrat več strelov v okvir vrat kot Milančani.
"Stara dama" zapravila vodstvo z 0:2
Vodilni Juventus je v nedeljo v Veroni v 94. minuti ostal brez zmage. Sredi prvega polčasa je po dveh zadetkih Carlosa Teveza že vodil z 0:2, v drugem pa sta točko gostiteljem zagotovila Luca Toni (v 52. minuti je zadel z glavo) in rezervist, Argentinec Juanito Gomez. Tudi on je mrežo zatresel z glavo po hitro izvedenem prostem strelu. Med obema zadetkoma Verone je Gianluigi Buffon Toniju preprečil še en gol, na drugi strani pa je novinec Pablo Osvaldo v svojem debiju za Juventus (posojen je iz Southamptona) kot adut s klopi zadel vratnico in v svojo statisiko vpisal še en razveljavljen gol.
Rimski derbi ni navdušil
"Stara dama" je s tekmo več kljub temu ohranila devet točk naskoka pred drugouvrščeno Romo, ki se je na mestnem derbiju z Laziem razšla brez zadetkov. Tekma pred precej praznimi sedeži na stadionu Olimpico ni navdušila. Roma je bila bolj napadalno, Lazio pa obrambno usmerjeno moštvo na igrišču. Točke so se na koncu bolj veselili nogometaši Lazia, ki so bili v vlogi gostitelja. Trener sinjemodrih Edy Reja po vrnitvi v Rim in šestih tekmah v Serie A še ne pozna poraza. V njegovo ekipo se je po več kot osemmesečni odsotnosti zaradi vpletenosti v stavniško afero vrnil kapetan Stefano Mauri. Igral je v drugem polčasu.

23. krog:
FIORENTINA - ATALANTA 2:0 (1:0)
Iličić 16., Wolski 86.
RK: Cigarini 81./Atalanta
Iličić (Fiorentina) je igral do 60. minute.
UDINESE - CHIEVO 3:0 (0:0)
Di Natale 56., Fernandes 74., Agyemang-Badu 86.
Cesar je igral vso tekmo in prejel rumeni karton, Lazarević (oba Chievo) pa od 78. minute.

NAPOLI - MILAN 3:1 (1:1)