Josip Iličić je zadel petič v letošnji sezoni. Foto: EPA
Federico Marchetti in Alberto Paloschi
Alberto Paloschi je v 61. minuti takole spravil žogo za hrbet Federica Marchettija. Foto: EPA
Marco Borriello
Marco Borriello je priigral točko Genoi, ki se krčevito bori za obstanek. Foto: EPA
Fabio Quagliarella
Fabio Quagliarella je zadel za vodstvo Juventusa. Foto: EPA

Iličić, ki bo v torek praznoval 25. rojstni dan, je na tekmi 22. kroga Serie A v 30. minuti iz sredine kazenskega prostora močno in natančno meril z levico po prodoru in podaji Andree Dossene z leve strani (glej video spodaj!). To je bil njegov peti letošnji zadetek v italijanskem prvenstvu.
Cagliari se je prebudil šele ob koncu tekme in v 90. minuti dosegel točko. Za 1:1 je mrežo z glavo zatresel Thiago Ribeiro, potem ko je sodnik napačno dosodil avt v korist domači ekipi. Zaradi protestiranja sta bila izključena Fabrizio Miccoli in trener Palerma Gian Piero Gasperini. Sicilijanci so na lestvici predzadnji, zbrali so 17 točk.
Jokić blizu prvenca
Že v soboto se je po 16 tekmah brez poraza končal pozitivni niz nogometašev Lazia. V Rimu jih je z 0:1 premagal Chievo, za katerega sta Boštjan Cesar in Bojan Jokić odigrala vso tekmo.
Edini strelec je bil v 61. minuti Alberto Paloschi. Svoj sedmi zadetek v tej sezoni je dosegel po strelu Jokića, ki ga je ustavila prečka. Odbite žoge posojenemu nogometašu Milana ni bilo težko pospraviti v mrežo, Kranjčan pa še naprej čaka na svoj prvenec v italijanskem prvenstvu.

Izvrstna statistika Chieva na Olimpicu
Chievo se je spet izkazal za neugodno ekipo za Lazio. Na Olimpicu je na zadnjih 11 tekmah izgubil samo enkrat. Štirikrat je zmagal, šestkrat pa remiziral.
Gostitelji z nekoliko spremenjeno postavo (na klopi sta začela Hernanes in Stefano Mauri) niso imeli pravih idej, bili so premalo potrpežljivi in preveč živčni, da bi prebili obrambo Verončanov. Organizirani in kompaktni gostje so s tremi točkami utrdili svoj položaj na sredini lestvice.
Rimljani so v torek na prvi tekmi polfinala italijanskega pokala remizirali na gostovanju pri Juventusu (1:1), čez štiri dni pa jih že čaka povratno srečanje.
Rezervist Borriello priigral veliko točko Genoi
"Stara dama" si je priborila točko proti Genoi v Torinu (1:1). Aktualni prvaki so povedli v 54. minuti, ko je Mirko Vučinić lepo podal na desno stran do Stephana Lichtsteinerja, Švicar je žogo ostro podal pred vrata, pritekel je Fabio Quagliarella in jo poslal pod prečko.
Sodnik ni videl roke Granqvista
Novi trener Genoe Davide Ballardini je po uri igre na zelenico poslal Marca Borriella, ki je v 68. minuti izenačil z glavo po podaji Juraja Kučke z desne strani. V 93. minuti je branilec gostov Andreas Granqvist očitno igral z roko v kazenskem prostoru, a je sodnik Marco Guida le zamahnil z roko. Gledalci in trener Antonio Conte so se glasno pritoževali, a je že po naslednji akciji delivec pravice odpiskal konec tekme.

Parma prvič klonila na domačem igrišču
Napoli je kot prvi v tej sezoni zmagal v Parmi in se približal Juventusu samo na tri točke. Za slavje z 1:2 je v 85. minuti zadel Edinson Cavani, ki je dosegel 18. gol v tej sezoni.
Roma je s 3:3 remizirala v Bologni. Rene Krhin je za gostitelje, ki so prek Alessandra Diamantija v zadnjih minutah dvakrat zadeli okvir vrat, igral od 64. minute.

Torino blizu zmage na San Siru
V Milanu sta se Inter in Torino razšla z neodločenim izidom 2:2. Samir Handanović je vso tekmo stal v domačih vratih, Valter Birsa pa je za goste igral od 71. minute. Takoj po prihodu na igrišče je z leve strani lepo podal Rolandu Bianchiju, ki je zadel vratnico. Handanović je v 94. minuti odlično posredoval po strelu dvakratnega strelca za goste Riccarda Meggiorinija in preprečil poraz črno-modrih.
22. krog
INTER - TORINO 2:2 (1:1)
Chivu 5., Cambiasso 67.; Meggiorini 23., 52.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo, Birsa (Torino) je vstopil v 71. minuti.
LAZIO - CHIEVO 0:1 (0:0)
Paloschi 61.

Lazio: Marchetti, Konko, Biava, André Dias, Radu (74./Kozak), Ledesma, Candreva, Brocchi (46./Mauri), A. Gonzalez (62./Hernanes), Lulić, Floccari.

Chievo: Puggioni, Sardo (30./Vacek), Andreolli, Cesar, Dainelli, Jokić, Guana (68./Seymour), Rigoni, Cofie, Paloschi (74./Stoian), Thereau.

Sodnik: Piero Giacomelli

JUVENTUS - GENOA 1:1 (0:0)
Quagliarella 54.; Borriello 68.
Krajnca (Genoa) ni bilo v ekipi.
Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Caceres, Lichtsteiner, Vidal, Pogba, Marchisio (82./Beltrame), de Ceglie (73./Giaccherini), Vučinić, Quagliarella (69./Giovinco).

Genoa: Frey, Granqvist, Manfredini (66./M. Rossi), Moretti, Pisano, Kučka, Matuzalem, Olivera (59./Bertolacci), Antonelli, Immobile (59./Borriello), Floro Flores.

Sodnik: Marco Guida

BOLOGNA - ROMA 3:3 (2:2)
Gilardino 17., Gabbiadini 26., Pasquato 54.; Florenzi 9., Osvaldo 18., Tachtsidis 74.
Krhin (Bologna) je igral od 64. minute.
PARMA - NAPOLI 1:2 (0:1)
Cannavaro 75./ag; Hamšik 20., Cavani 85.
ATALANTA - MILAN 0:1 (0:1)
El Shaarawy 29.
RK: Brivio 58./Atalanta
CAGLIARI - PALERMO 1:1 (0:1)
Ribeiro 90.; Iličić 30.
RK: Miccoli 91./Palermo
Kurtić je igral vso tekmo, Iličić (oba Palermo) pa do 70. minute.
CATANIA - FIORENTINA 2:1 (0:1)
Legrottaglie 50., Castro 88.; Migliaccio 22.
RK: Aquilani 78./Fiorentina
SAMPDORIA - PESCARA 6:0 (2:0)
Eder 32./11-m, Icardi 42., 56., 58., 71., Obiang 50.

UDINESE - SIENA 1:0 (1:0)
Muriel 36.

JUVENTUS 22 15 4 3 46:15 49 NAPOLI 22 14 4 4 43:20 46 LAZIO 22 13 4 5 32:22 43 INTER 22 12 4 6 35:25 40 MILAN 22 11 4 7 39:28 37 FIORENTINA 22 10 6 6 39:27 36 CATANIA 22 10 5 7 31:28 35 ROMA 22 10 4 8 47:38 34 UDINESE 22 8 9 5 33:31 33 PARMA 22 8 7 7 30:29 31 CHIEVO 22 8 4 10 23:34 28 TORINO (-1) 22 6 10 6 27:26 27 SAMPDORIA (-1) 22 7 4 11 28:29 24 ATALANTA (-2) 22 7 4 11 19:32 23 BOLOGNA 22 6 4 12 29:31 22 CAGLIARI 22 5 6 11 21:38 21 PESCARA 22 6 2 14 17:45 20 GENOA 22 4 6 12 22:35 18 PALERMO 22 3 8 11 19:35 17 SIENA (-6) 22 5 5 12 20:32 14

Zadetek Iličića

Prečka Jokića

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Srečka Katanca (23)

Cagliari - Palermo 1:1

70' (0:1) v 30' - 5. gol v prvenstvu

Bologna (ITA)Bologna - Roma 3:3
64' (3:2)/

NAPADALCI (4)

Valter BirsaTorino (ITA)Inter - Torino 2:2 70' (2:2)

Tim MatavžPSV (NIZ)Heracles - PSV 1:5
70' (1:3) v 23' za 0:1 - 10. ligaški gol