Marco Reus in Achraf Hakimi sta blestela na stadionu Westfalen. Foto: Reuters

Črno-rumeni so v celotni sezoni oddali le devet točk in imajo lepe možnosti, da končajo šestletno prevlado Bayerna. Bavarci zaman čakajo na spodrsljaj izbrancev Luciena Favreja, ki je tokrat znova lahko računal na kapetana Marca Reusa. Zaradi poškodbe je izpustil gostovanje v Leipzigu prejšnji teden.

Reus v vratnico, Hakimi v polno
Gostitelji so po 20 minutah zvišali ritem igre in takoj se je Hannover znašel v velikih težavah. Reus je v 23. minuti stresel vratnico, v naslednjem napadu pa si je Achraf Hakimi izmenjal dvojno podajo z Raphaelom Guerreirom, nato pa z desnico z roba kazenskega prostora zatresel mrežo.

Axel Witsel je zadel že drugi teden zapored. Foto: Reuters

Hannover razpadel sredi drugega polčasa
Po uri igre je branilec gostov Miiko Albornoz skušal preigravati pred svojim kazenskim prostorom. Hakimi mu je odvzel žogo in podal pred vrata, kjer je Reus le še podstavil desnico za 2:0. Tri minute zatem je Jadon Sancho lepo našel Maria Götzeja, ki je z diagonalnim strelom z desne strani povišal na 3:0. To je bil drugi zadetek v tej sezoni junaka mundiala 2014. Gostje so delovali kot razbita vojska in v 67. minuti so prejeli še četrti gol. Reus je podal do Guerreira, ki je iz bližine matiral Michaela Esserja.

Marvin Bakalorz je štiri minute pred koncem kaznoval preveč sproščeno igro gostiteljev. Končni izid je v sodnikovem dodatku postavil Witsel z izjemnim strelom z 22 metrov, žoga se je od vratnice odbila v mrežo.

Favre ne želi govoriti o naslovu
"Še vedno smo januarja, prvenstvo pa traja do sredine maja in res se ne pogovarjamo o naslovu prvaka, ampak o naslednji tekmi v Frankfurtu," je poudaril trener Lucien Favre.

Andre Breitenreiter je popeljal Hannover nazaj med nemško elito, a v letošnji sezoni mu ni šlo prav nič po načrtih. Foto: Reuters

Breitenreiter ni več trener Hannovra
Vodstvo Hannovra je v nedeljo odpustilo trenerja Andreja Breitenreiterja, ki je ekipo vodil od marca leta 2017. Ekipa je brez zmage že osem krogov. Hannover je na predzadnjem mestu.

"Odločitev je bila zelo težka. Z Andrejem sva bila v odličnih odnosih, lahko bi rekli, da sva postala zaupna prijatelja, a žal zadnji rezultati niso bili na njegovi strani, mi pa smo morali nekaj storiti. Hvala mu za vse, ima največ zaslug, da smo prišli v prvo ligo in v njej lani tudi ostali," je dejal športni direktor Horst Heldt.

Doll sprejel zahtevno nalogo
Nasledil ga bo Thomas Doll. Nekdanji odlični nogometaš je v Bundesligi že vodil Hamburger SV in Borussio Dortmund. V sezono 2007/08 se je uvrstil v finalu pokala s črno-rumenimi. 52-letni strateg je do lani vodil Ferencvaroš in Budimpešte.

Kobel obranil 11-m, nato pa naredil veliko napako
V zelo dobri formi je tudi Borussia iz Mönchengladbacha, ki je premagala Augsburg z 2:0.
Gostitelji so tik pred odmorom zapravili najstrožjo kazen. Vratar Augsburga Gregor Kobel je odbil strel Jonasa Hofmanna. Čuvaj mreže gostov se ni izkazal v 78. minuti, ko je predložek v kazenski prostor zelo slabo izbil, z roba kazenskega prostora je nato Oscar Wendt poslal žogo v prazno mrežo. Končni izid je postavil rezervist Patrick Herrmann v 93. minuti z močnim strelom z 20 metrov.

Serge Gnabry in Robert Lewandowski sta v drugem polčasu poskrbela za sedmo zaporedno zmago Bayerna. Foto: Reuters

Stuttgart zelo nevaren v prvem polčasu
Bayern je imel na nedeljski tekmi velike težave s Stuttgartom v prvem polčasu. V 5. minuti je vse kazalo na gladko zmago, ko je Robert Lewandowski v kazenskem prostoru lepo zaposlil Thiaga. Španec je z močnim strelom z 12 metrov poslal žogo tik ob vratnici v mrežo.

Po četrt ure igre so Bavarci popolnoma popustili in Stuttgart je prevzel pobudo. V 26. minuti je Christian Gentner z dolgo podajo našel Anastasiosa Donisa, ki si je žogo zaustavil s prsmi, nato pa s 24 metrov z desno nogo poslal žogo pod prečko. Niklas Süle ga je slabo pokril in Manuel Neuer je bil nemočen. Sedem minut zatem je vratar Bayerna preprečil vodstvo gostov, ko je odlično posredoval po strelu Donisa s petih metrov.

Bavarci precej boljši v nadaljevanju
Niko Kovač ni bil zadovoljen z igro, v nadaljevanju pa so njegovi izbranci prikazali pravi obraz. V 55. minuti je Serge Gnabry z desne strani poskušal z diagonalnim strelom z desno nogo, Gentner je skušal odbiti žogo, a jo je poslal v lastno mrežo.

Lewandowski z bele točke v vratnico
Stuttgart je imel veliko priložnost za izenačenje v 64. minuti, ko je napadalec Nicolas Gonzalez zadel vratnico. V nasprotnem napadu je branilec Oliver Kempf spotaknil Lewandowskega v kazenskem prostoru. Z bele točke je Poljak zadel vratnico.

Poljak se je hitro odkupil
Odločitev je padla v 71. minuti, ko je Joshua Kimmich podal iz kota, vratar Ron Robert Zieler je zaplaval v prazno, Leon Goretzka pa je z glavo zatresel prazno mrežo. Končni izid na Allianz Areni je postavil Lewandowski šest minut pred koncem, ko je po podaji Kimmicha preigral Zielerja in potisnil žogo pod prečko. V 86. minuti je v dresu Bayerna debitiral 18-letni Kanadčan Alphonso Davies.