Kevin Volland se je vpisal v zgodovino z najhitrejšim zadetkom v Bundesligi. Foto: EPA
Thomas Müller
Thomas Müller je bil najnevarnejši igralec Bayerna. Poleg zadetka je še dvakrat stresel okvir vrat. Foto: EPA
Arturo Vidal in Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je vstopil v igro v 67. minuti in odločil srečanje v zadnji minuti. Foto: EPA
Nicklas Bendtner in Maximilian Arnold
Rezervist Nicklas Bendtner je Wolfsburgu zagotovil točko v Kölnu. Foto: EPA
Volland dosegel najhitrejši gol v Bundesligi

Sodnik Tobias Stieler je zapiskal začetek tekme, Bavarci so izvajali sredino, žoga je prišla do Davida Alabe, ki si je privoščil hudo napako, slabo je podal do Jeroma Boatenga, pritekel je Volland in poslal žogo med nogama Neuerja v mrežo. 30.150 gledalcev ni moglo verjeti svojim očem. Hoffenheim je zadel s prvim dotikom žoge na srečanju!

Vodstvo tekmovanja je že potrdilo, da je 48.683. gol v zgodovini nemške lige najhitrejši. Lani je Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen) zatresel mrežo dortmundske Borussie po 9,7 sekunde, dve sekundi več pa so za zadetke potrebovali Giovane Elber (Bayern) januarja 1998, Ulf Kirsten (Leverkusen) marca 2002 in Paul Freier (Bochum) maja 2003.

Müller kronal veliko premoč Bavarcev
25-kratni nemški prvaki so se nato hitro pobrali, posebej nevaren je bil Douglas Costa na levi strani. Po pol ure igre je Thomas Müller zapretil z glavo, vratar Oliver Baumann se je izkazal s parado. Tri minute zatem je razigrani Müller z desne strani zadel zunanji del vratnice. Bayern je imel ogromno premoč, kronal pa jo je štiri minute pred odmorom, ko je Costa streljal z leve strani, Baumann je žogo odbil v sredino, kjer je Müller pritekel in s stegensko mišico desne noge spretno poslal žogo v mrežo.

Vidal v prečko
Tudi v drugem delu so imeli Bavarci pobudo. V 66. minuti je Arturo Vidal z močnim strelom z roba kazenskega prostora stresel prečko. Pep Guardiola je v igro poslal Thiaga Alcantaro in Roberta Lewandowskega, zelenico sta zapustila Philipp Lahm in Arjen Robben. Poljski napadalec je bil blizu zadetka v 70. minuti, a se je izkazal Baumann.

Polanski ni zadel z bele točke
Četrt ure pred koncem so imeli gostitelji veliko priložnost za novo vodstvo. Najprej je Boateng podrl Vollanda, potem pa je po prostem strelu v kazenskem prostoru žogo odbil z roko. V minuti je prejel dva rumena kartona in Bavarci so ostali le z deseterico. Z enajstih metrov je streljal Eugen Poglanski, žogo pa je poslal v vratnico.

Lewandowski izkoristil podajo Coste
Bayern je tudi z igralcem manj napadal. Müller je v 88. minuti z glavo zadel vratnico. V zadnji minuti je Costa sijajno prodrl po desni strani in podal pred vrata, kjer je Lewandowski z desnico z osmih metrov zatresel mrežo.

Dortmundčani na vrh Bundeslige
Borussia iz Dortmunda se je znesla nad Ingostadtom (0:4). V polno so zadeli Matthias Ginter, Marco Reus (11-m), Šindži Kagava in Pierre-Emerick Aubameyang. Dortmundčani so po dveh krogih na vrhu prvenstvene lestvice Bundeslige.