Nogometaši Wigana bodo znali proslaviti prvo večjo lovoriko v zgodovini kluba. Foto: Reuters
Nogometaši Wigana
Nogometaši Wigana so takole furiozno slavili zmagoviti zadetek s svojimi navijači. Watson se je po zlomu noge lanskega novembra šele ta mesec vrnil na zelenice. Foto: Reuters

Veliki obračun je šele v 91. minuti odločil rezervist Ben Watson, potem ko je po podaji iz kota Shauna Maloneyja z diagonalnim strelom z glavo s približno petih metrov premagal Joeja Harta. Maloney je že v 75. minuti s prostega strela z desne stresel prečko za zmagovalce, ki so zasluženo slavili. Bogati in glede na igralsko zasedbo boljši City je bil le bleda senca samega sebe. Piko na i slabi predstavi je v 84. minuti z rdečim kartonom postavil Pablo Zabaleta.

Wigan je 43. klub v zgodovini pokala FA, ki je osvojil tekmovanje, in tako slavil svojo prvo večjo lovoriko v 81-letni zgodovini kluba.

Četa Roberta Martineza je dve tekmi pred koncem angleškega prvenstva na lestvici uvrščena višje le od že izpadlih Readinga in QPR-ja. Še nobena ekipa ni v isti sezoni osvojila FA pokal in izpadla iz Premier lige.

Lampard najboljši strelec v zgodovini kluba
V angleškem prvenstvu je bila danes odigrana le ena tekma 37. kroga, Chelsea je v gosteh premagal Aston Villo z 1:2. Oba gola je za goste dosegel Frank Lampard in z 203 goli postal najboljši strelec v zgodovini kluba.

Allardyce še dve leti pri West Hamu
West Ham je še za dve leti podaljšal sodelovanje z menedžerjem Samom Allardycom. West Ham, ki je lani napredoval iz druge lige, je dve tekmi pred koncem prvenstva na desetem mestu in ima tako zagotovljeno nastopanje med elito tudi v prihodnji sezoni.