Takole sta nespretno posredovala Iker Casillas in Pepe, ki sta močno trčila. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Jose Mourinho je državni prvak postal že v Angliji, Italiji in Španiji. Zdaj z Realom naskakuje še zmago v Ligi prvakov. Evropski prvak je sicer že postal s Portom in Interjem. Foto: Reuters
Tito Vilanova
Tito Vilanova je prvič vodil Barcelono na uradni tekmi. Foto: Reuters

Madridčani so v drugem polčasu močno pritisnili, ves čas ogrožali gostujoča vrata, a je obramba Valencie na čelu z razpoloženim vratarjem Diegom Alvesom zdržala. Kraljevi klub je povedel v deseti minuti. Zadel je Gonzalo Higuain po akciji z Angelom di Mario. V prvem polčasu, natančneje v 42. minuti, so netopirji izenačili. Z glavo je bil uspešen Jonas. Ob tem sta nespretno posredovala Iker Casillas in Pepe, ki sta se zaletela. Močno sta trčila, oba obležala in branilec Reala tako v drugem polčasu ni več igral. Namesto njega je na centralnem položaju v obrambi ob Sergiu Ramosu priložnost dobil nogometaš, vzgojen pri Valencii, Raul Albiol.

V drugem delu je sledila popolna ofenziva Reala. Valencia je stežka prihajala do žoge, ki so jo ob tem nogometaši tretjega kluba v Primeri v lanski sezoni tudi hitro izgubljali. Roberto Soldado je celo zadel, vendar je bil napadalec Valencie v prepovedanem položaju. Real je dvakrat zadel okvir vrat. Ob strelu Karima Benzemaja, ki je ob vstopu na zelenico precej poživil igro, je sicer žoga zadela zunanji del vratnice, Higuain pa je po mojstrski podaji di Marie z glavo stresel prečko.

Vilanova debitiral z zmago
Uspešneje je sezono začela Barcelona. Že v tretji minuti je po podaji Xavija Hernandeza iz kota z glavo povedel Carles Puyol. Po veliki napaki Barcine obrambe je v deveti minuti - zamudil je Dani Alves - izenačil Chory Castro. Vsega dve minuti so Katalonci potrebovali za novo vodstvo. Po sodelovanju s Pedrom Rodriguezom je zadel Lionel Messi, ki je bil uspešen še pet minut pozneje, ko mu je podal razpoloženi Cristian Tello.

Po 3:1 je Barca nekoliko umirila igro, v 41. minuti pa je po novi akciji hitrega Tella žogo v mrežo poslal še Pedro. V drugem polčasu so pri vrsti Tita Vilanove, ki je prvič na uradni tekmi vodil Barcelono, priložnosti dobili Gerard Pique, Andres Iniesta in ob navdušenju na Camp Nouu povratnik po hudi poškodbi David Villa. "El Guaje" je po izjemni akciji Inieste v 84. minuti postavil piko na i bleščeči predstavi katalonskega velikana.

V Bilbau kar osem golov
Festival zadetkov na San Mamesu je s 5:3 dobil Real Betis. Gostje iz Seville so po prvem polčasu vodili že s 3:0, vendar so se v drugem delu levi vrnili v igro s tremi zaporednimi goli, nato pa sta Alejandro Pozuelo in Jorge Molina poskrbela, da se Betis iz Bilbaa vrača s tremi točkami. Athletic je igral brez prvih dveh zvezdnikov Javija Martineza in Fernanda Llorenteja, ki zapuščata Baske.

1. krog:
ATHLETIC BILBAO - BETIS 3:5 (0:3)
de Marcos 47., San Jose 67., 76.; Martin 7., Molina 26., 86., Etxebarria 31., Pozuelo 80.

REAL MADRID - VALENCIA 1:1 (1:1)
Higuain 10.; Jonas 42.

Real Madrid: Casillas; Arbeloa, Pepe (46./Raul Albiol), Sergio Ramos, Fabio Coentrao; Lass Diarra (61./Benzema), Xabi Alonso, Özil, Cristiano Ronaldo, Di Maria (71./Callejon); Higuain.

Valencia: Diego Alves; Mathieu, Victor Ruiz, Ricardo Costa, Joao Pereira; Gago, Tino Costa, Feghouli (82./Valdez), Guardado (66./Piatti), Jonas; Soldado (71./Parejo).

Sodnik: Carlos Delgado Ferreiro

BARCELONA - REAL SOCIEDAD 5:1 (4:1)
Puyol 4., Messi 11., 16., Pedro 41., Villa 84.; Castro 9.

Barcelona: Valdes; Dani Alves, Puyol (51./Pique), Mascherano, Jordi Alba; Busquets, Xavi, Fabregas (58./Iniesta); Tello, Pedro (75./Villa), Messi.

Real Sociedad: Bravo, Estrada, Ansotegi, Mikel Gonzalez, de la Bella; Illarramendi (78./Ros), Elustondo (63./Vela), Bergara; Chory Castro (73./Jose Angel), Xabi Prieto, Griezmann.

Oscar 45.
Victor Perez (Valladolid) je v 69. minuti zapravil 11-m.

BARCELONA 1 1 0 0 5:1 3 REAL BETIS 1 1 0 0 5:3 3 DEPORTIVO 1 1 0 0 2:0 3 SEVILLA 1 1 0 0 2:1 3 MALLORCA 1 1 0 0 2:1 3 MALAGA 1 1 0 0 1:0 3 RAYO VALLECANO 1 1 0 0 1:0 3 VALLADOLID 1 1 0 0 1:0 3 LEVANTE 1 0 1 0 1:1 1 ATLETICO MADRID 1 0 1 0 1:1 1 VALENCIA 1 0 1 0 1:1 1 REAL MADRID 1 0 1 0 1:1 1 ESPANYOL 1 0 0 1 1:2 0 GETAFE 1 0 0 1 1:2 0 GRANADA 1 0 0 1 0:1 0 CELTA VIGO 1 0 0 1 0:1 0 ZARAGOZA 1 0 0 1 0:1 0 ATHLETIC BILBAO 1 0 0 1 3:5 0 OSASUNA 1 0 0 1 0:2 0 REAL SOCIEDAD 1 0 0 1 1:5 0