Antoine Griezmann ni slavil zadetka, ki ga je zabil nekdanjemu klubu. Foto: Reuters

Oba zadetka za 20. zmago sezone v španski ligi sta padla že v prvih desetih minutah obračuna na Vicente Calderonu. Prvega so si gostje iz San Sebastiana zabili kar sami. Koke je v drugi minuti iz kota podal oster predložek na prvo vratnico. Skočil je Tiago, a je bil najvišji Mikel Gonzalez, ki je nespretno z glavo zatresel lastno mrežo. V deseti minuti je bilo 2:0. Znova je bil v akcijo vpleten Koke. Odlični vezist španskih prvakov je streljal z razdalje, a je branil Geronimo Rulli, toda žogo je odbil le do Antoina Griezmanna, ki je zatresel baskovsko mrežo. Francoz, ki je letos v izvrstni formi, je k Atleticu pred letošnjo sezono prišel prav iz Sociedada.

Španski mediji so se na veliko razpisali po Oblakovi obrambi v zadnjem krogu, ko je Atletico slavil v Cordobi. Ponovno je slovenski vratar zablestel s podobno parado, le da je tokrat zaustavil poskus s prostega strela. V 90. minuti je mojstrsko žogo z leve prek živega zidu zavrtinčil Esteban Granero, meril zelo natančno, a je Oblak z izjemno parado v svoj zgornji kot ohranil mrežo nedotaknjeno.

Atletico lovi stik z vrhom. S tekmo več ima dve točki manj kot Real Madrid, ki je drugi, za vodilno Barcelono pa zaostaja za šest točk. Barca bo v sredo gostila Almerio, Real pa se odpravlja na drug konec Madrida k Rayo Vallecanu.