Za obuditev spomina: minuto pred koncem tekme je nemški sodnik Herbert Fandel izključil domačega igralca Christiana Poulsena in hkrati dosodil enajstmetrovko v korist Švedske. To je tako razburilo enega izmed domačih navijačev, da je pred izvajanjem enajstmetrovke pritekel na igrišče in fizično obračunal s sodnikom. Foto: Reuters

Tekma je bila prekinjena tik pred koncem pri izidu 3:3, pozneje pa so zmago dodelili Švedom.

"Navijač je zlomil varnostno ograjo, ki je okoli zelenice na stadionu Parken, in stekel na igrišče. Napadel je sodnika in ga poskušal udariti. Danska nogometna zveza zaradi tega naslednjih dveh mednarodnih tekem ni smela igrati na omenjenem stadionu, morala pa je plačati tudi denarno kazen," je zapisano v pojasnilu sodišča. Kazen je sicer kar dvakrat višja od tiste, izrečene na prvem sojenju leta 2009.

Na ponovljeni tekmi samo otroci
Konec decembra je nizozemski navijač, ki je z vdorom na igrišče in napadom na vratarja povzročil prekinitev pokalne tekme med Ajaxom in Alkmaarjem, dobil prepoved, da 30 let ne sme stopiti na Areno v Amsterdamu. Zdaj je že znano, da bo tekma ponovljena 19. januarja, na tribunah pa bodo lahko samo otroci do 13. leta starosti. Z vsakim šestim bo lahko tekmo obiskal tudi en odrasel človek. Vstopnine ne bo.