Konec maja so se Domžalčani veselili velike finalne zmage nad Mariborom (4:3), dobre tri mesece kasneje pa se poslavljajo iz pokalnega tekmovanja. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aljaž Struna
Aljaž Struna je razblinil vse Olimpijine upe. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Zasedba Darka Birjukova je pred 350 gledalci v Zavrču nastopila močno oslabljena, saj je iz različnih razlogov manjkalo kar 15 nogometašev. Gostujočo mrežo je v 21. minuti načel Goran Šnajder, ki je zadel z roba kazenskega prostora. Na 2:0 za trenutno vodilno ekipo III. SNL vzhod je povišal Matej Murat (34.), potem ko je preigral Luko Elsnerja in s 14 metrov matiral Nejca Vidmarja.

V drugem polčasu ni bilo preobrata. Nasprotno. Vse upe Domžal je z dvema goloma v razmiku sedmih minut pokopal Rok Letonja. Piko na i veliki domači zmagi je v 78. minuti postavil Uroš Veselič.

V prvoligaškem obračunu je Luka Koper z 2:0 porazila Olimpijo. Zadela sta Davor Bubanja, ki je v 39. minuti prehitel Sretena Sretenovića in poslal žogo mimo Aleksandra Šelige v daljši kot. Izid tekme je v 75. minuti po strelu z glavo postavil Aljaž Struna. Od prvoligašev je izpadla še Nafta, potem ko je z 1:0 klonila v Šenčurju.