Luka Zahović je zadel proti Grkom in Ukrajincem. Foto: MMC RTV SLO

Ukrajinci so povedli v 29. minuti, ko je Vladen Jurčenko z glavo matiral nemočnega Aljaža Cotmana. Kmalu zatem so podobno akcijo izpeljali Slovenci, vendar je ukrajinski vratar strel Alena Ožbolta odbil v prečko in preprečil izenačenje.

Za slovenske upe, ki so v torek premagali grške vrstnike s 3:0, je zadel Luka Zahović v 77. minuti po sijajni podaji Andraža Šporarja. V izdihljajih rednega dela je po individualni akciji z močnim strelom z roba kazenskega prostora poskusil še Šporar, vendar se je izkazal domači vratar.

Pri strelih z bele točke je blestel vratar Cotman, ki je Ukrajincem obranil dve enajstmetrovki.

Slovensko vrsto 8. junija v Ajdovščini čaka še prvi kvalifikacijski dvoboj za evropsko prvenstvo 2017 proti Andori.