Luka Dončić je v Vitorii blestel že pred dvema tednoma v Evroligi, ko je v statistiko vpisal 16 točk, 9 skokov in 6 podaj. Foto: EPA

Sklepni turnir poteka v Vitorii, zato je imela Baskonia v polfinalu prednost domačega igrišča. Real je tri minute pred koncem zaostajal za osem točk (79:87), nato pa je po zaslugi sedmih zaporednih točk Llulla izenačil na 89:89 in izsilil dodatnih pet minut, v katerih se je dokopal do zmage.

Ob polčasu so gostje vodili s 44:35, potem ko je Dončić v drugi četrtini (29:15) dosegel 13 točk. V nadaljevanju je bilo že 48:35, a se je Baskonia hitro približala na 50:48, v 33. minuti povedla z 72:73 in držala prednost do končnice. Pri Baskih je Rodrigue Beaubois v statistiko vpisal 27 točk, Jaka Blažič pa ni igral. Dončić je v 29 minutah na parketu za dve točki metal 7/9, trojke pa 2/3.

V četrtfinalu je bil Real v četrtek prav tako po podaljšku z 99:93 boljši od Andorre, potem ko je v prvem polčasu zaostajal že za 16 točk (21:37). Dončić je tedaj dosegel 12 točk ter dodal 10 skokov in 7 podaj.

Drugi finalist je Valencia, ki je s 76:67 ugnala Barcelono. Finale bo v nedeljo ob 18.30.