Veselje po tekmi je bilo v slovenskem taboru nepopisno. Takole je 'selfie' posnel podpredsednik Rugby zveze Slovenije Ivan Šček. Slovenski ragbisti so v uvodnih dveh krogih odpravili reprezentanci, ki sta lani igrali v višjem rangu tekmovanja (skupina 2B) in potrdili vodilni položaj na lestvici skupine 2C. Foto: Ivan Šček

Vzdušje v reprezentanci je izjemno, zdaj ni le pet bratov iz Anglije ter preostali Slovenci, ampak 23 bratov iz Slovenije!

Žiga Burnik
Tone Kajzer
Encijane je v Odenseju spodbujal tudi slovenski veleposlanik na Danskem Tone Kajzer. Foto: MMC RTV SLO

Srečanja Slovenci niso začeli najbolje, gostitelji, ki so sicer nosilci v skupini 2C, so povedli že v 2. minuti. Zadetek je dosegel Victor Hounou, dodatni točki je z natančno izvedenim strelom potrdil Sebastian Hurst.
Kljub slabemu začetku so se varovanci Emmanuela Meyerja hitro zbrali, strnili vrste v obrambi in zaustavili čisto vse nalete nasprotnika v prvem polčasu. Izid so poravnali v 11. minuti, zadetek je dosegel Mirt Suljič, za dodatni točki je zadel Žiga Burnik. Ta je v 24. minuti zadel še strel iz doskoka ter svojo ekipo povedel v vodstvo (7:10).

Natančen Burnik prinesel zmago
Danci tudi v drugem polčasu niso uspeli streti obrambe gostujoče ekipe, ki je nasprotnika uspešno zadrževala stran od črte zadetka. Bili so nepazljivi, kar je pridno izkoristil Burnik in z zadetima streloma po prekrških svoji ekipi priboril odločilno prednost (7:16). Gostitelji so lahko zaostanek do konca srečanja le nekoliko zmanjšali, v 72. minuti je z zadetim strelom za končnih 10:16 poskrbel Joshua Jensen.
Burnik: Zdaj nas je 23 bratov iz Slovenije
Slovenci so z zmago potrdili prvo mesto na lestvici, v prvih dveh krogih so premagali favorita, ki sta v prejšnji sezoni igrala v višjem rangu tekmovanja (skupina 2B). "Čestitam fantom. Pustili so srce na igrišču in zasluženo se lahko veselijo. Danes je zmagala obramba, ki je funkcionirala odlično. Cela Slovenija je lahko ponosna na to skupino fantov," je od sreče prekipeval selektor Meyer. Tit Hočevar je dodal: "Res težka tekma in povsem zaslužena zmaga. Premagali smo favorita skupine in sami sebi dokazali, da se lahko kosamo z vsakim v skupini, tako doma kot v gosteh. Gremo naprej!"
Burnik, ki je zbral 11 točk, je bil proglašen za igralca tekme: "Pomembna je bila osredotočenost in povezanost ekipe. Vzdušje v reprezentanci je izjemno, zdaj ni le pet bratov iz Anglije ter preostali Slovenci, ampak 23 bratov iz Slovenije!"