Žalgiris je na drugi tekmi četrtfinalne serije presenetljivo zmagal v Carigradu in pričakovati je bilo napeto nadaljevanje, toda Fenerbahče je dobil naslednji tekmi v Kaunasu in se prebil na Final four. Foto: EPA

V seriji na tri zmage je turški prvak ugnal Žalgiris s 3:1 v zmagah. Na četrti četrtfinalni tekmi v Kaunasu so gostje že v prvi četrtini vodili z 10:27. Žalgiris se je na začetku drugega polčasa približal na štiri točke (48:52), vendar je razpoloženi Bobby Dixon spet poskrbel za varno prednost.

Fenerbahče z natančnim metom za tri na Final four

Dixon je dosegel 25 točk (13 v prvi četrtini), od desetih metov iz igre jih je zadel devet. Vseh pet poskusov za tri točke je šlo skozi obroč. Sloukas je 15 točkam dodal 10 podaj. Pri Žalgirisu je bil najučinkovitejši Brandon Davies s 25 točkami in sedmimi skoki.

Fenerbahče je imel sijajen met za tri točke: 15/22, kar pomeni 68-odstotno uspešnost.

CSKA osmič zapored med elitno četverico
Košarkarji CSKA-ja so tretji udeleženci zaključnega turnirja. Mesto v Vitorii, kjer se bodo najboljše štiri ekipe v Evropi srečale od 17. do 19. maja, so si priigrali z zmago na četrti tekmi četrtfinala prav proti gostiteljem final foura z 92:83. Moskovčani so blesteli v zadnji četrtino, ki so jo dobili kar s 24:12. Neustavljiv je bil Nando De Colo s 27 točkami.

Blažič sedel na klopi
Barcelona je premagala Efes Pilsen z 82:72 in izsilila odločilno peto tekmo, ki bo 1. maja v Carigradu. Slovenski reprezentant Jaka Blažič je uspeh soigralcev spremljal s klopi.

Prvi potnik na final four je že v torek postal Real iz Madrida, pri katerem igrata Klemen Prepelič in Anthony Randolph. Branilci naslova so s 3:0 v zmagah izločili Panathinaikos.