Veliko veselje brazilskih rokometašic po koncu tekme. Foto: EPA
Alexandra Nascimento
Brazilija, ki je na SP-ju v Srbiji dobila vseh devet tekem, je prvič postala svetovni prvak. Foto: EPA
Brazilke preprečile srbski praznik

Brazilke so pred 19.467 gledalci v dvorani Arena, kar je nov svetovni rekord za ogled ženskih rokometnih tekem, vodile večji del srečanja in imele prednost tudi ob polčasu (11:13). Odločilna je bila serija 0:5, ki so jo napravile pri zaostanku z 10:8 in s tem ustavile nalet Srbije na krilih nezgrešljive Dragane Cvijić, ki je do tedaj dosegla vseh svojih pet zadetkov na tekmi.
Edino izenačenje pri 20:20
Drugi del so panameriške prvakinje začele z delnim izidom 0:3 in prednost povišale na 11:16. Pri izidu 13:16 pa so zapravile dve 7-metrovki zapored in Srbija se je v 43. minuti približala le na zadetek zaostanka (15:16). V tem obdobju je blestela domača vratarka Katarina Tomašević. Minimalno prednost so Južnoameričanke nato držale vse do 58. minute, ko so gostiteljice s 7-metrovke, ki jo je izvajala Andrea Lekić, vendarle izenačile (20:20) in poskrbele za dramatični zadnji dve minuti in pol.
Toda to je bil tudi njihov zadnji zadetek na tekmi, Brazilke pa so dosegle še dva. Odločilnega je minuto pred koncem prispevala Ana Paula Rodrigues, s tem pa je postavila tudi končni izid. Brazilija je Srbijo ugnala že v predtekmovalni skupini, ko je bilo v Nišu 25:23.
Le še Južna Koreja prekinila evropsko vladavino
Brazilija je šele druga neevropska reprezentanca, ki je na svetovnih prvenstvih osvojila zlato kolajno. Leta 1995 je to uspelo Južni Koreji. Ti dve reprezentanci sta tudi edini neevropski v zgodovini, ki sta se prebili v finale katerega izmed 21 SP-jev.
Na tekmi za 3. mesto je bila Danska s 30:26 boljša od Poljske.