Vincenzo Nibali, letos tretji na Dirki po Italiji, je dobil tretjo etapo Dirke po Španiji. V šprintu manjše skupine kolesarjev je bil prepričljivo najboljši, v skupnem seštevku pa je napredoval na peto mesto. Foto: EPA
Chris Froome
Chris Froome želi postati prvi v tem stoletju, ki bi po Touru zmagal še na Vuelti. Po predstavi na prvi gorski etapi sodeč, je odlično pripravljen. Foto: EPA
Morski pes ugriznil že v tretji etapi Vuelte

Slabih 8 km pred ciljem je na vzponu na prelaz Comella (1345 m) Froome napadel, sledil je lahko le Kolumbijec Esteban Chaves. Zasledovalci so ubežnika kar hitro ujeli, sledil je spust in priprava na šprint. Nibali je po naporni 158 kilometrov dolgi etapi (Prades Confluent Canigo-Andorra La Vella) zanesljivo opravil s konkurenco. Drugi je bil David De La Cruz, tretji pa Froome, ki je na račun šestih bonifikacijskih sekund (dve je dobil že za leteči šprint) prevzel skupno vodstvo.

"To je veliko presenečenje, predvsem pa rezultat garanja ekipe. Na zadnjem vzponu so se res izkazali, posebej Gianni Moscon, ki je s Skyem prvič na Grand Touru," je bil zadovoljen Froome, ki je prvič po letu 2011 oblekel rdečo majico. Takrat jo je oblekel le za en dan, v naslednji etapi pa ga je že "slekel" tedanji kapetan Skya Bradley Wiggins.

Po 3. etapi seveda še ne more biti jasno, kdo bo končni zmagovalec, je pa etapa povedala, kdo na uspeh verjetno ne more računati. Največja poraženca sta Alberto Contador, ki se bo po letošnji Vuelti poslovil od kolesarstva, in zmagovalec letošnje Dirke po Sloveniji Rafal Majka. Zaostala sta približno dve minuti. Od trojice Slovencev je s tretjo etapo pričakovano najhitreje opravil Jan Polanc, ki je na 34. mestu zaostal 2:21.