Marjan Manfreda je odločil dvoboj pred 2.000 gledalci v Tychyju. Foto: Drago Cvetanovič
David Rodman
David Rodman je bil mož odločitve na srečanju z Galatijem. Foto: Drago Cvetanovič

Prva tretjina se je končala brez golov, nato pa je v 40. minuti Jaroslav Kristek matiral sicer odličnega Žana Usa, ki je skupaj ustavil 40 strelov. Železarji so izenačili v 42. minuti. Ob prednosti igralca več je zadel Martin Oraže.

Ker redni del ni prinesel odločitve, je bil na vrsti podaljšek, v katerem je odločilni gol dosegel Marjan Manfreda. Manfreda je zadel po akciji Saša Rajsarja. Razmerje strelov je bilo 41:26 za Tychy. A kljub zmagi so Jeseničani izgubili vse možnosti za prvo mesto na turnirju, ki vodi v naslednji krog tekmovanja.

Za slovo od Poljske zmaga nad Romuni
Jeseničani so nato v nedeljo s 3:2 po kazenskih strelih premagali Galati. Po rednem delu je bilo 2:2, potem ko sta za Gorenjce zadela Miha Brus in David Rodman. Rodman je bil mož odločitve tudi pri kazenskih strelih, saj je zabil dva gola, tudi odločilnega. Vrata Jesenic je branil Rok Stojanovič.

Tychy osvojil prvo mesto
Prvo mesto in s tem uvrstitev v nadaljnje temovanje je pripadlo hokejistom Tychyja, ki so v odločilni tekmi s 5:2 premagali Miškolc.

4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Pavuk 24., Toth 27., Sagi 49., Magosi 51.; Oraže 7.

DUNAREA GALATI - TYCHY
0:12 (0:3, 0:2, 0:7)

SIJ ACRONI JESENICE - DUNAREA GALATI
* 3:2 (1:1, 1:1, 0:0)
Brus 13., Rodman 36.; Rusnak 20., Lantos 26.
* - po kazenskih strelih

TYCHY - MIŠKOLC
5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Vrstni red: Tychy 7, Miškolc 6, Jesenice 4, Galati 1 točka.

Zmagovalec turnirja Tychy se je uvrstil na turnir v Rittnu v Italiji, ki bo od 18. do 20. novembra.