Dušan Lajović je v Umagu osvojil prvi turnir ATP, predtem je le še enkrat zaigral v finalu, in sicer aprila letos, ko je v Monte Carlu klonil pred Italijanom Fabiem Fogninijem (6:3 in 6:4). Foto: ATP Umag 2019

29-letni Beograjčan, 4. nosilec na turnirju, se je moral za zmago v finalu pošteno potruditi. V prvem nizu se je znašel v položaju, ko je moral servirati za obstanek (5:3), nato pa je s štirimi zaporednimi dobljenimi igrami niz celo dobil, medtem pa nasprotniku dvakrat odvzel začetni udarec.

V drugem nizu so gledalci v uvodnih sedmih igrah videli dva brejka ‒ po enega na vsaki strani. V 4. igri je Lajović izkoristil drugo od dveh priložnosti, v 7. igri mu je vidno izmučeni Madžar vrnil milo za drago. Sledil je mrtvi tek do 12. igre, v kateri je Balazs povedel s 30:15, nato pa je Lajović izkoristil nasprotnikove nevsiljene napake, osvojil naslednji dve točki, si priboril zaključno žogico in dvoboj po uri in 52 minutah tudi končal.

Prvi srbski tenisač s turnirsko zmago v Umagu ‒ leta 2006 je Novak Đoković finalni dvoboj pri izidu 6:6 v prvem nizu predal Stanu Wawrinki ‒ Hrvaško zapušča z novimi 250 točkami in 90.390 evri. Balasz je dobil 150 točk na ATP-lestvici in 48.870 evrov.