Marc Marquez v Avstriji lovi tretjo zmago zapored. Foto: EPA

Marquez v vse boljši formi, v Spielbergu po tretjo zmago

42. "pole" za Španca v najmočnejšem razredu
12. avgust 2017 ob 16:30
Spielberg - MMC RTV SLO, STA

Španski motociklist Marc Marquez bo nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v motociklizmu v Spielbergu v Avstriji začel s prvega mesta.

V sobotnih kvalifikacijah elitnega razreda MotoGP sta se za njim uvrstila Ducatijeva dirkača Italijan Andrea Dovizioso in Španec Jorge Lorenzo.

Četrti je bil najboljši Yamahin dirkač Španec Maverick Vinales, v drugo vrsto sta se uvrstila še Italijan Danilo Petrucci in Francoz Johann Zarco, šele iz tretje vrste pa bo dirko začel italijanski veteran Valentino Rossi (Yamaha); ob njem bosta še Španec Dani Pedrosa in Britanec Cal Crutchlow (LCR Honda).

Za Marqueza je današnji "pole position" že 42. v najmočnejšem razredu MotoGP in tretji zaporedni v sezoni.

V skupnem seštevku SP-ja pred dirko v Avstriji, ki bo 11. postaja sezone, vodi danes najhitrejši Marquez s 154 točkami, Vinales jih ima 140, tretji je Dovizioso s 133. Eno manj ima na četrtem mestu Valentino Rossi.