Evropski klubi so osvojili zadnjih pet svetovnih klubskih pokalov. Foto: EPA
Chelsea zanesljivo v finale

V finalu se bo v nedeljo ob 11.30 pomeril z brazilskim Corinthiansom, ki je v sredo z 1:0 premagal egiptovski Al Ahly.

Varovanci Rafaela Beniteza so povedli v 17. minuti. Lepo akcijo je s peto začel Oscar, po nizki podaji Ashleyja Cola pa je z levico žogo v mrežo zabil Juan Mata. Na začetku drugega polčasa je peti gol na treh tekmah dosegel Fernando Torres, vseh upov Mehičanov pa je bilo konec v 48. minuti, ko je žogo po podaji Mate v lastno mrežo preusmeril Darvin Chavez. Mehičani so častni zadetek dosegli v zadnji minuti.

Chelsea lahko po Manchester Unitedu (2008) postane drugi angleški zmagovalec Fifinega svetovnega klubskega pokala.