Jack Miller je presenetljivo zmagal, Marc Marquez pa je bil zadovoljen tudi z drugim mestom. Foto: EPA
Jack Miller
Deset let so nenehno slavili tovarniški motorji, zdaj pa je serijo prekinil Miller. Foto: EPA

Nazadnje je to uspelo Toniju Eliasu oktobra 2006 v Estorilu na Portugalskem. Dirka je bila vmes zaradi močnega deževja pol ure prekinjena. Pred prekinitvijo je dolgo vodil Kolumbijec Yonny Hernandez, ki je pogumno dirkal na mokri stezi, a na enem izmed zavojev padel. Po ponovnem startu – skrajšana dirka je bila dolga 12 krogov – je v vodstvu ostal Andrea Dovizioso, tik za rojakom pa je dirkal Valentino Rossi. Na tretje se je prebil Marc Marquez.

Krog po ponovnem startu je v pesku končal Dovizioso. V naslednjem krogu je sledil še odstop Rossija in vodstvo je prevzel Marquez. Španca, ki vodi v skupnem seštevku, je devet krogov pred koncem prehitel 21-letni Miller. Marquez je zadržal drugo mesto in s tem povečal prednost v skupnem seštevku. Tretji je bil Britanec Scott Redding. V svetovnem pokalu ima Marquez zdaj 24 točk prednosti pred Jorgejem Lorenzom, ki je z desetim mestom ujel šest točk.

Marquez: Ne za točke, ampak za preživetje
"Ne vem, kaj naj rečem. Številni so pred začetkom sezone dejali Hondi, da ta projekt ne bo deloval, ampak hvala ekipi, da je zaupala vame, sploh ne morem govoriti. Honda me je vzela kar iz moto3, sam pa upam, da sem zdaj pokazal, da se to tudi obnese. Preveč je čustev, da bi sploh lahko govoril,"
je napol v solzah dejal Miller.

"Danes to ni bila dirka za točke, pač pa samo kako preživeti na stezi, saj je bilo res kaotično. Vozil sem zelo skoncentrirano, ker so številni delali napake. Valentino je pritiskal, vedel sem, da mu moram slediti, a potem je padel, Miller je bil za mano, zato sem ga raje spustil naprej, da ne bi tudi jaz padel. Današnje drugo mesto je zame kot zmaga, te točke bodo res pomembne na koncu sezone," je dodal Marquez.

V moto2 slavje Nakagamija, v moto3 Bagnaie
V razredu moto2 je bil najhitrejši Japonec Takaki Nakagami. Drugo mesto je zasedel Francoz Johann Zarco, tretje pa Italijan Franco Morbidelli. Zarco se je na vrhu skupne razvrstitve izenačil s Špancem Alexom Rinsom. V razredu moto3 je zmagal Francesco Bagnaia, ki je prvič slavil v svetovnem prvenstvu. Za povsem italijanski oder za zmagovalce sta poskrbela Fabio Di Giannantonio in Andrea Migno. V skupnem seštevku ostaja Brad Binder. Južnoafričan je napravil napako šest krogov pred koncem in zasedel 12. mesto.