Žan Mark Šiško je bil najboljši slovenski strelec, a zapravil je odločilen napad. Foto: BoBo

Z zmago bi si že zagotovili obstanek v elitni diviziji, zdaj pa morajo dobiti preostali dve tekmi, saj tri reprezentance izpadejo v B-divizijo. Prvi nasprotnik bo v soboto Latvija. Slovenija se zdaj namreč bori za mesta od 13. do 16. mesta. Na Kreti so varovanci Aleksandra Sekuliča četrtič izgubili, le enkrat pa so zmagali.

Črnogorci so prevzeli ritem igre in praktično ves prvi polčas, ki so ga dobili z 39:32, vodili. V tretji minuti tretje četrtine so prvič povedli z dvomestno razliko (44:34). Aktualni evropski prvaki divizije B so prednost kmalu povišali na 14, vendar so se Slovenci z izidom 12:0 pred zadnjimi desetimi minutami povsem približali. V zadnji četrtini so Slovenci zaigrali veliko bolje in sedem minut pred koncem tekme po trojki Nejca Bariča povedli.

Slovenija je v zadnjem delu večkrat vodila za šest, a je na koncu popustila in 20 sekund pred koncem prejela trojko za izenačenje. V zadnjem napadu Žan Mark Šiško, ki je bil z 20 točkami prvi slovenski strelec, ni prišel do meta. Odločal je podaljšek, kjer pa je Slovenija popustila. 15 sekund pred koncem je ob vodstvu Črne gore z 79:78 šel v prodor, nato pa podal v nasprotnikove roke in dvoboj je bil odločen.