Zach Wright (v sredini) je v eni izmed akcij takole prodiral mimo Sonnyja Weemsa in Kyla Hinesa. Foto: EPA
Keith Langford in Ricky Hickman
Keith Langford (levo) ob koncu rednega dela ni izkoristil prostega meta, ki bi Milanu prinesel zmago. Ricky Hickman (desno) je nato v podaljšku prevesil tehtnico na stran Maccabija. Foto: EPA

Moskovčani so dobro začeli tekmo in prvo četrtino dobili z 21:14. V nadaljevanju so varovanci Ettoreja Messine branili minimalno prednost. Tako je bilo vse do 34. minute, ko je Stephane Lasme najprej izenačil (60:60), nato pa goste tudi povedel v vodstvo (62:60).

Hines in Weems prevesila tehtnico na stran CSKA-ja
Sledila je napeta končnica, v kateri je v zadnji minuti najprej James Gist položil za 72:70, a je Kyle Hines z zadetima prostima metoma izsilil podaljšek. V njem je Hines dosegel koš za 75:74, potem pa je zmago domačih z dvema prostima metoma potrdil najboljši strelec tekme (21) Sonny Weems. V zadnjem napadu je Dimitros Diamantidis zgrešil trojko za izenačenje.

Hickman Maccabijev junak v Milanu
Tudi druga sredina četrtfinalna tekma se je končala po podaljšku. Maccabi je v Milanu zmagal s 101:99. Domači so bili v rednem delu blizu zmagi, a je Keith Langford sekundo pred koncem zadel le enega od dveh prostih metov (87:87). Emporio Armani je še v 37. minuti vodil z 82:70. V podaljšku se je izkazal Ricky Hickman, ki je dosegel osem od 14 točk Maccabija, vključno z zadnjimi šestimi točkami s prostih metov. Hickman je bil tudi prvi strelec tekme (26).

KOŠARKA
EVROLIGA (M)

ČETRTFINALE, prve tekme

CSKA MOSKVA - PANATHINAIKOS
* 77:74 (21:14, 19:19, 18:23, 14:16)
Weems 21, Hrjapa 17, Hines 15, Fridzon 10; Lasme in Maciulis 14, Wright 12, Diamantidis 10.

Emporio Armani - MACCABI
* 99:101 (23:19, 14:12, 23:16, 17:29)
Langford 18, Samuels 17, Lawal 14; Hickman 26, Rice in Schortsanitis 17, Ingles 11.

* - po podaljšku

Drugi tekmi bosta v petek.

Odigrano v torek:
BARCELONA - GALATASARAY
88:61 (14:21, 19:14, 26:14, 29:12)
Nachbar 19 (iz igre 5/8) v 14 minutah, Navarro 12, Oleson in Pullen 11, Lorbek 6 (3/8) v 24 minutah; Arroyo 14, Aldemir in Arslan 9.