Kristjan Čepon, ki je v soboto prvič zadel v Ligi Ebel, je tokrat načel mrežo Celjanov. Foto: www.alesfevzer.com

pija je v drugem polfinalu zmagala v Celju (1:3).

Pred 500 gledalci so si zmaji odločilno prednost priigrali že v prvi tretjini. Visok branilec Kristjan Čepon, ki je blestel proti Innsbrucku, je načel mrežo gostiteljev v 8. minuti. Štiri minute zatem je zadel Aljaž Chvatal, kapetan Aleš Mušič pa je v 17. minuti povišal na 0:3. Častni zadetek za Celjane je prispeval Nejc Kastelic v 33. minuti.
Bojan Zajc je v Celje pripeljal tudi vse tuje hokejiste, ki so še na razpolago. V vratih je bil Jakob Raišp, Jeff Frazee je tokrat počival na klopi. Razmerje v strelih na vrata je bilo 44:20 v korist Olimpije, ki se bo v sredo v Ligi Ebel srečala z Linzem v Tivoliju.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so pred enim tednom postali prvi finalisti pokala. V polfinalu so v gosteh premagali MK Bled z 10:3.

Hokejska zveza Slovenije je prvotno predvidela, da se bo pokalno tekmovanje končalo že decembra. A so pozneje premaknili termin druge polfinalne tekme, pa tudi finale, ki bo na sporedu januarja v dvorani Tivoli. Natančen termin bo še določen.