Barcelona za Realom spet zaostaja le za točko. Foto: Reuters
Karim Benzema
Karim Benzema je bil zelo razigran proti Sociedadu. Piko na i je postavil z velemojstrovino za 4:1. Foto: Reuters
James Rodriguez, Marcelo
James Rodriguez in Marcelo sta poskrbela za hiter odgovor na vodstvo gostov. Foto: Reuters
Mario Mandžukić
Mario Mandžukić je v 23. in 25. minuti zatresel mrežo Eibarja. Foto: Reuters

Po dveh zapravljenih priložnostih Luisa Suareza so gostje povedli v 30. minuti, ko je po predložku nogo v kazenskem prostoru postavil Denis Černišev in presenetil vratarja Claudia Brava. Tik pred polčasom je izenačil Neymar, ki je v mrežo pospravil odbitek po strelu Rafinhe.
Izjemen strel Messija za zmago
Villarreal je šokiral domače navijače v 52. minuti z zadetkom Luciana Vietta po sijajnem protinapadu. A gostje so se vodstva veselili le dve minuti. Najprej je izenačil Rafinha, nato pa je tri minute pozneje mojstrsko z roba kazenskega prostora zadel še Lionel Messi.
Kraljevi klub se je pobral po uvodnem šoku
Real Madrid je v soboto brez kaznovanega Cristiana Ronalda brez težav premagal Real Sociedad (4:1). Atletico Madrid je odpravil Eibar (1:3).

Kraljevi klub se je oddolžil Baskom, ki so v prvem delu prvenstva Real premagali s 4:2, gostje pa so na Anoeti vodili že z 2:0. Real je tokrat igral brez prvega zvezdnika Cristiana Ronalda, ki je bil za brco Edimarja na tekmi proti Cordobi kaznovan s prepovedjo nastopa na dveh tekmah. Santiago Bernabeu je obmolknil po vsega 38 sekundah. Yuri Berchiche je izvajal kot, domača obramba je povsem pozabila na Aritza Elustonda in mlajši izmed bratske naveze pri klubu iz San Sebastiana je z glavo premagal Ikerja Casillasa. To je bil njegov prvi zadetek v članskem moštvu Sociedada. Gostitelji so ekspresno odgovorili. Dve minuti kasneje je Marcelo mojstrsko podal v kazenski prostor, z glavo pa je izenačil James Rodriguez.

V 38. minuti je Real povišal prednost. Najprej je streljal Karim Benzema, Enaut Zubikarai je strel ubranil, a žogo le odbil do Sergia Ramosa, ki jo je nato pospravil v mrežo. Dve minuti kasneje je Benzema lepo podal, Gareth Bale in James pa sta si bila drug drugeme napoti, tako je Valižan ustrelil mimo vrat. V drugem polčasu je dvakrat zadel Benzema. Najprej je v 52. minuti po dvojni podaji z Balom zadel za 3:1, v 76. minuti pa je najprej kombiniral z Danijem Carvajalom, nato še z Iscom, potem pa velemojstrsko žogo z roba kazenskega prostora zavrtinčil v desni zgornji kot Zubikaraia, ki je bil sicer zaslužen, da poraz Baskov ni bil še višji.

Atletico do treh točk v Eibarju
Tretji ostaja Atletico, ki je na težkem in zelo razmočenem terenu v Eibarju prišel do treh točk (1:3). V dobri četrtini tekme so colchonerosi, ki so v sredo proti Barceloni izpadli v četrtfinalu kraljevega pokala, opravili vse delo. Do 25. minute so namreč aktualni državni prvaki trikrat zatresli mrežo ekipe, ki prvič igra v prvi španski ligi. Baskovsko mrežo je v sedmi minuti načel Antoine Griezmann, nato pa je v dveh minutah dvakrat zadel Mario Mandžukić. V 89. minuti je častni zadetek za gostitelje dosegel Federico Piovaccari. Jan Oblak je sedel na klopi Atletica.

Barcelona, ki je trenutno na drugem mestu, bo v nedeljo gostila Villarreal.