Martin Škrtel, ki so mu v drugem delu šivali glavo, je tik pred iztekom sodnikovega dodatka izenačil na 2:2. Foto: EPA
Philippe Coutinho
Philippe Coutinho je zadel prvič v letošnji sezoni. Foto: EPA
Mathieu Debuchy
Mathieu Debuchy je z glavo izenačil na 1:1 in se veselil prvega zadetka v ekipi Arsenala. Foto: EPA
Olivier Giroud
Olivier Giroud je zaradi poškodbe odigral le osem tekem v letošnji sezoni v Premier ligi, dosegel pa je že pet golov. Foto: EPA

Topničarji ostajajo na šestem mestu, znova so zapravili dve točki, saj je bil v 92. minuti izključen rezervist Fabio Borini. V devetih minutah sodnikovega dodatka (zaradi poškodbe Škrtela) so se slabo branili, po kotu Adama Lallane pa je Škrtel z glavo zatresel mrežo in poskrbel za veselje na Anfieldu.
Coutinho kronal premoč Liverpoola

V prvem polčasu so bili gostitelji nevarnejši, najlepši priložnosti je zapravil Lazar Marković v 35. in 39. minuti. Povedli so v zadnji minuti prvega dela, ko je Jordan Henderson našel Philippa Coutinha, ki se je žogo namestil na desnico in jo s 15 metrov z diagonalnim strelom od vratnice poslal v mrežo.
Debuchy dosegel prvi gol za Arsenal
Veselje na Anfieldu ni trajalo dolgo. Steven Gerrard je naredil prekršek nad Alexisom Sanchezom. Po predložku s prostega strela je žogo z glavo podaljšal Mathieu Flamini, Mathieu Debuchy pa je z glavo zatresel mrežo v drugi minuti sodnikovega dodatka. To je bil prvi zadetek 29-letnega Francoza za topničarje.
Giroud unovčil lepo podaje Cazorle

V 65. minuti je Santi Cazorla z leve strani podal pred vrata, Olivier Giroud pa je z levico z bližine poslal žogo med nogama Brada Jonesa v mrežo. Arsenal je zadel iz obeh prvih strelov v okvir vrat.
Tudi po izključitvi Borinija več priložnosti za redse
Na začetku sodnikovega dodatka je Fabio Borini podrl Santija Cazorlo in prejel drugi rumeni karton v razmiku treh minut. Tudi z igralcem manj so bili gostitelji nevarnejši, Raheem Sterling je prišel do strela na začetku sodnikovega dodatka, a je bil na mestu Wojciech Szczesny. Poljski čuvaj mreže ni mogel preprečiti gola v 97. minuti, ko je zadel Škrtel.
Liverpool je imel 64 odstotkov igralnega časa žogo v svoji posesti, razmerje v strelih na vrata je bilo kar 27:5, v okvir vrat pa 10:2.
To je najslabši štart Liverpoola v angleškem prvenstvu po sezoni 1964/65. Redsi so dobili le dve izmed zadnjih 15 tekem z Arsenalom (lani je bilo na Anfieldu kar 5:1).