Udinese je pripravil presenečenje na San Siru. Foto: Reuters
Veselje Interja ni trajalo dolgo. Foto: Reuters
Marek Hamšik je izenačil rekord Diega Maradone. Foto: Reuters

V Serii A tako ni več neporaženih ekip, Inter in Napoli imata po en poraz, lestvico treh najboljših pa zaokrožuje Juventus, ki ima dva poraza. Na vrhu je s 40 točkami še vedno Inter, Udinese pa se je z zmago, sedmo v prvenstvu, povzpel na 11. mesto.

Po prvem polčasu je bilo na San Siru 1:1. Povedli so gostje, in to že v 14. minuti, Silvan Widmer je preigraval v kazenskem prostoru, žogo je poslal do Kevina Lasagne, ki je brez težav zadel iz bližine. Inter se je odzval takoj, izenačil je po dveh minutah. Antonio Candreva je našel Maura Icardija v kazenskem prostoru, kapetan Interja pa je streljal v desni spodnji kot. Inter je imel več priložnosti do konca tega dela igre, zapretila sta Ivan Perišić in Candreva, a se je Udinese uspešno obranil.

Drugi gol so gostje zabili iz enajstmetrovke, najstrožjo kazen je Inter dobil, ker je Davide Santon igral z roko v kazenskem prostoru. Streljal je Rodrigo De Paul in zabil za 1:2. Tekmo pa sta z odličnim sodelovanjem v protinapadu kronala Jakub Jankto in Antonin Barak, slednji je prejel krasno podajo prvega.

Hamšik se je izenačil z Maradono
Napoli je s 3:1 ugnal Torino v gosteh in je tako spet na vrhu Serie A. Napoli je vse tri gole dosegel v 30 minutah igre. Zadnjega je zabil Marek Hamšik, ki se je po številu klubskih zadetkov izenačil na prvem mestu z legendarnim argentinskim nogometašem Diegom Maradono. Oba sta za neapeljsko moštvo dosegla po 115 golov.

Maradona je 115 zadetkov za Napoli dosegel med letoma 1984 in 1991. To obdobje velja tudi za najuspešnejše v zgodovini kluba, v tem obdobju je Napoli osvojil scudetto v sezonah 1986/87 in 1989/90, italijanski pokal v sezoni 1986/87, v sezoni 1988/89 pa tudi svojo edino mednarodno lovoriko - pokal Uefa.

30-letni Hamšik je član zasedbe iz Neaplja od leta 2007 in ima veljavno pogodbo do leta 2020.