Vegas je dobil pokal za zmago v Zahodni konferenci. Foto: Reuters

Golden Knightsi so šele druga ekipa v štirih največjih ekipnih športih v ZDA, ki so se kot novinci uvrstili v veliki finale. To je v sezoni 1967/68 uspelo le še hokejistom St. Louis Blues.

Vegas je v vodstvo v šesti minuti popeljal Alex Tuch, za Kanadčane je v 18. minuti izenačil Josh Morrissey. Obračun je v 34. minuti odločil Ryan Reaves. Do konca je najboljši igralec serije, vratar Marc Andre Fleury, ustavil vse strele v okvir gola. Zbral je 31 obramb. Na drugi strani je Connor Hellebuyck obranil 30 strelov.
Fleury je ustavil 151 od 161 strelov v seriji. Potem ko je na prvi tekmi prejel štiri gole, jih je v preostanku serije le še šest.
Vegas je po uvodnem porazu v Winnipegu zmagal na tekmi štirikrat zapored. Zlati vitezi so na poti do finala odpravili Los Angles s 4:0, nato San Jose s 4:2 in zdaj še Winnipeg. "Vse te zmage ne pomenijo nič, če nisi zadnji preživeli. Menim, da imamo v tanku še dovolj goriva," je povedal napadalec Jonathan Marchessault.