Gareth Bale je začel tekmo na stadionu Balaidos in bil na zelenici do 75. minute. Izkazal se je in bo velik adut Reala v tej sezoni. Foto: Reuters

30-letni Bale je bil v prvi postavi Reala na sobotni uvodni tekmi sezone španskega prvenstva na stadionu Balaidos, kjer je Real premagal Celto iz Viga s 3:1.

To je preobrat v poletni sagi med Zidanom in 30-letnim Valižanom, ki se je pred dobrim mesecem znašel med nezaželenimi igralci novega (starega) trenerja kraljevega kluba.
Zidane po vrnitvi na klop Reala marca letos ni skrival, da Bala ne vidi v svojih taktičnih zamislih. "Ne gre za nič osebnega. Pride čas, ko je treba sprejeti odločitve, ker so te pač potrebne. Mi moramo sprejeti odločitve in spremeniti nekatere zadeve," je med poletnimi pripravami Reala v ZDA pred mesecem dni še dejal Francoz.

Takrat je napovedal skorajšnji odhod Bala iz moštva. Španski mediji so kmalu zatem poročali, da je Valižan z eno nogo že na Kitajskem, kjer mu je klub Jiangsu Suning ponudil triletno pogodbo s tedensko plačo milijon ameriških dolarjev, a posla niso sklenili.

Po poškodbi največje poletne pridobitve madridskega kluba Edena Hazarda, ki naj bi zaradi težav s stegensko mišico manjkal mesec dni, je Zidane zdaj Balu namenil pomembno vlogo v ekipi.

Alvaro Morata ni bil natančen z enajstih metrov. Foto: Reuters

Morata zadel z glavo, zgrešil pa z bele točke
Na zadnji tekmi uvodnega kroga je madridski Atletico premagal Getafe z 1:0. Edini zadetek na stadionu Wanda Metropolitano je dosegel Alvaro Morata z glavo po podaji Kierana Trippierja z desne strani. V 56. minuti Morata ni bil natančen z bele točke, vratar David Soria se je izkazal s parado. Jan Oblak je bil brez dela, saj Getafe ni niti enkrat streljal v okvir njegovih vrat.

Suarez bo počival mesec dni
Napadalec Barcelone Luis Suarez, ki se je poškodoval na uvodni tekmi španskega prvenstva v Bilbau, bo moral počivati mesec dni. Urugvajec bo izpustil domačo tekmo proti Betisu 25. avgusta, vprašljiv je tudi njegov nastop 31. avgusta pri Osasuni.

Poškodba mišice na desni nogi je nov udarec za Barcelono, ki je v novo sezono vstopila s porazom na San Mamesu z 0:1. Philippe Coutinho je odšel k Bayernu, kjer bo igral kot posojen nogometaš v tej sezoni. Serijski nemški prvaki ga lahko po koncu sezone tudi odkupijo za 120 milijonov evrov.