Aritz Aduriz je z neubranljivo mojstrovino iz sredine kazenskega prostora po predložku z desne strani odločil uvodno tekmo La Lige. Foto: EPA

38-letni veteran, ki se bo po koncu sezone upokojil, je vstopil na igrišče le minuto prej.

Barca, ki je bila brez poškodovanega Lionela Messija, je pred tem zapravila več priložnosti. Luis Suarez je v prvem polčasu zadel bližnjo vratnico. V 37. minuti je moral z zelenice zaradi poškodbe mečne mišice. Rafinha, ki ga je zamenjal, je v nadaljevanju stresel prečko.

Od začetka sta sicer igrala poletna prišleka Antoine Griezmann in Frenkie de Jong.

Leta 2008 je Katalonce presenetila Numancia
Athletic Bilbao je imel v prvem polčasu več od igre, nato pa so se gostje po odmoru prebudili (mladega vezista Carlesa Aleno je nadomestil Ivan Rakitić) in večji del napadali, a niso znali zatresti domače mreže.

Barca je na tekmi 1. kroga nazadnje izgubila leta 2008, ko je z 1:0 klonila na gostovanju pri Numancii. Takrat jo je prvič vodil Pep Guardiola, ki jo je nato v tisti sezoni popeljal do trojne krone.

Toni Kroos je v 61. minuti poskrbel za vrhunec tekme v Vigu. Foto: EPA

Evrogol Kroosa za 0:2
Real je v Vigu premagal Celto s 3:1. Povedel je že v 12. minuti, iz bližine je bil strelec Karim Benzema po lepem preigravanju Garetha Bala na levi strani kazenskega prostora. Valižan, ki je bil julija že na izhodnih vratih kluba, je čez noč znova postal pomemben člen moštva in ostaja v Madridu.

Ob koncu prvega polčasa so mrežo zatresli tudi gostitelji, toda zadetek je bil po ogledu posnetka razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

V 57. minuti je rdeči karton pri gostih prejel Luka Modrić, ki je s podplatom pohodil peto Denisa Suareza. Kljub igralcu manj so varovanci Zinedina Zidana že štiri minute pozneje povišali vodstvo. Z izjemnim strelom s 25 metrov pod stičišče vratnice in prečke se je izkazal Toni Kroos. V 80. minuti je po lepem kombiniranju več igralcev zadel še rezervist Lucas Vazquez, podal je Benzema.

Poraz Celte je v sodnikovem podaljšku ublažil 18-letni Iker Losada dve minuti po vstopu na zelenico. Natančno je meril z diagonalnim strelom po tleh z desne strani.

Poškodba Hazarda na petkovem treningu
Zaradi poškodbe stegenske mišice na levi nogi na petkovem treningu je tekmo izpustil Eden Hazard. Belgijec je junija v Madrid prišel iz Chelseaja za 100 milijonov evrov. Koliko časa bo počival, še ni znano.