Zoran Dragić je letos znova odlično igral za Slovenijo, dobro pa se je na začetku znašel tudi v Milanu. Foto: www.alesfevzer.com

Italijanski prvaki, ki so sestavili močno zasedbo, so upravičili vlogo favorita. Evroligaško moštvo letos ne bi smelo imeti prave konkurence na domačih parketih. Milančani so v svojem Mediolanum Forumu že ob polčasu vodili za deset točk, naskok pa so ves čas povečevali in zmaga za uspešen uvod sezone ni bila vprašljiva.

Zoran Dragić je tako uspešno začel epizodo pri novem klubu, zaradi katerega je letos tudi predčasno med kvalifikacijami za evropsko prvenstvo zapustil reprezentanco. V finalu je slovenski košarkar, ki je bil pred odhodom prvi strelec izbrane vrste, v 25 minutah dosegel 11 točk (3/4 za dve, 1/3 za tri), zbral sedem skokov in tri podaje. Uspešnejša sta bila MVP-ja superpokala Krunoslav Simon s 25 in Ricky Hickman s 15.

27-kratni državni prvaki, ki so lansko sezono v Italiji sklenili z dvojno krono, so v polfinalu s 109:87 odpravili Vanoli Cremono. Dragić je tudi na tej tekmi dobro izkoristil svojo priložnost. V 15 minutah je v statistiko vpisal 13 točk (4/6 za dve, 1/2 za tri) in pet skokov.