Panvita je s 3:0 odpravila Krko. Foto: Blaž Weindorfer

Salonit je že v prvem nizu ostal brez prvega organizatorja igre Luke Krivca, ki si je poškodoval oko, zamenjal ga je devetnajstletni Irenej Karnel.
Nekoliko več težav so imeli Kamničani, ki so sicer prav tako slavili zmago s 3:0. Odbojkarji Žirovnice so bolje začeli srečanje in povedli s 16:14, a so si gostje s serijo petih zaporednih točk priigrali odločilno prednost za zmago v prvem nizu. Gorenjci kljub temu niso popuščali, v drugem nizu so narekovali ritem igre, a v zaključku niso izkoristili dveh zaključnih žog. Igralci Calcita so bili v težavah tudi v tretjem nizu, ko so Žirovničani v končnici znova vodili, a so se polnega izkupička na koncu vseeno veselili Kamničani.

Tudi odbojkarji Panvite Pomgrada so z gladko zmago s 3:0 proti Krki le še potrdili tretje mesto na prvenstveni lestvici. Vendar pa Sobočani do novih treh točk niso prišli tako gladko, kot kaže izid. Po dobljenem prvem nizu so imeli domačini v drugem nizu kar nekaj težav z organizacijo igre in z zaključkom v napadalnih akcijah. Novomeščani so tudi že vodili, a so gostitelji po zaslugi dobrih začetnih udarcev in učinkovite igre v bloku v končnicah nizov srečanje odločili v svojo korist.

Za odbojkarje Fužinarja, ki so v 13. krogih le enkrat zmagali, je bil začetek tekme proti Triglavu iz Kranja zelo obetaven, saj so prvi niz prepričljivo dobili. V drugem nizu so domači bolje sprejemali in igrali v napadu ter Korošcem oddali samo 11 točk. V tretjem nizu se je razmerje moči na igrišču znova spremenilo. Uspešnejši so bili Ravenčani, ki so vodili že s 14:11, a so Kranjčani, predvsem na račun napak gostov, prešli v vodstvo s 16:15, si priigrali prednost treh točk in jo zadržali do konca niza. Po skoraj enakem scenariju se je odvil tudi četrti niz.

Tekma v Mariboru je bila pomembna tako za domače kot za ekipo SIP Šempetra. Obe moštvi sta v boju za uvrstitev v modro skupino namreč upali na nove točke, uspešnejši pa so bili Mariborčani. Ti statistično niso bili vidno boljši od Savinjčanov, z izjemo točk z začetnim udarcem, so se pa izkazali predvsem z veliko borbenostjo. Na drugi strani se je Šempetranom, ki so si zdaj kot cilj zastavili neposreden obstanek v ligi, precej poznalo, da jim še ni uspelo zapolniti vrzeli, ki je nastala po odhodu Žige Zupanca v Libanon.

Triglav - Fužinar Metal 3:1 (-18, 11, 21, 21)
Panvita Pomgrad - Krka 3:0 (20, 21, 20)
Maribor - SIP Šempeter 3:1 (-21, 18, 22, 27)
Salonit Anhovo - ACH Volley 0:3 (-22, -20, -20)
National Žirovnica - Calcit Volleyball 0:3 (-22, -25, -22)

Novogoričanke strle odpor Vitalovk
V derbiju 13. kroga so igralke GEN-I Volleyja odpor ljubljanskega Vitala strle v štirih nizih. Prva dva sta se končala z razliko v korist Novogoričank, v obeh so imele Ljubljančanke že zaključno žogo, a je v ključnih trenutkih Sara Valenčič z dvema dobrima napadoma tehtnico prevesila na stran gostujoče ekipe. Valenčičeva je bila s 27 točkami tudi najučinkovitejša igralka tekme, na kateri so borbene Vitalovke z dobro igro dobile 3. niz, v četrtem pa že na začetku čisto popustile in z veliko napakami tekmicam odprle pot do še enajste zmage.

Formis je na domačem igrišču v Hočah pred približno 200 gledalci prišel do zelo pomembne zmage nad ekipo Braslovč. V zanimivem in izenačenem obračunu so bile v ključnih trenutkih bolj zbrane Rogožanke, na drugi strani pa so imele Savinjčanke na celotnem srečanju veliko težav predvsem na sprejemu in posledično pri organizaciji napada. Igralke Formisa so na račun dobrih začetnih udarcev dosegle kar 14 točk, Braslovče pa so bile boljše predvsem v bloku. V vrstah gostujoče ekipe sta znova izstopali Katja Mihalinec in Nika Markovič, pri domačih pa znova Maja Desy Vahen, Ana Sešel in Katja Karin Pintarič.

Odbojkarice Calcita Ljubljane so na gostovanju pri Kemi iz Puconcev slavile s 3:0, a je bil že prvi niz poln preobratov. Izid je bil izenačen do 12. točke, bojevitih Prekmurk pa iz tira ni vrglo niti to, da so gostje povedle z 20:14. Po dobrih začetnih udarcih Monike Banfi se je prednost gostij stopila na eno samo točko, a so Ljubljančankam prvi niz vseeno uspelo zaključiti v svojo korist. Brez večjih težav sta jim potem pripadla tudi naslednja dva, v katerih domačim ni več mogla pomagati obolela Mateja Kadiš. Igralke Calcita si bile občutno boljše v bloku, dosegle so 11 blokov, Pucončanke na vsej tekmi le enega.

Aliansa-Šempeter v Mariboru ni imela veliko možnosti, čeprav je trener Mariborčank Sebastijan Škorc nekoliko premešal igralne vloge v svoji ekipi in priložnost za igro ponudil tudi igralkam s klopi. Gostjam v posameznih nizih ni uspelo zbrati več kot 16 točk. Razlogi za to ne tičijo le v tremi, ampak tudi v tem, da je imel Beno Božič tokrat na voljo le osem igralk, ki so imele precej težav na sprejemu in v izvedbi napada.

Gostovanja v Zabreznici pri Zgornji Gorenjski so vedno neugodna in tega so se zavedale tudi odbojkarice Luke Kopra. Tudi tokrat se gostiteljice niso izneverile tradiciji, imele priložnost za zmago v drugem nizu, dobile tretjega, potem pa popustile predvsem pri sprejemu začetnega udarca. Gostje so tako upravičile vlogo favoritinj in potrdile trenutno četrto mesto na lestvici.

Zgornja Gorenjska - Luka Koper 1:3 (-17, -25, 24, -14)
Nova KBM Branik - Aliansa Šempeter 3:0 (10, 16, 16)
Kema Puconci - Calcit Ljubljana 0:3 (-21, -13, -19)
Vital - GEN-I Volley 1:3 (-26, -24, 23, -9)
Formis - Braslovče 3:1 (-24, 25, 22, 20)