Nova KBM Branik
Nova KBM Branik ostaja na vrhu lestvice. Foto: Facebook
Odbojkarji Calcita slavili v Mariboru

Calcit je na gostovanju pri Mariboru, ki je letošnjo sezono, za razliko od lanske, v kateri so Štajerci v devetih krogih nanizali le dve zmagi s 3:2, začel zelo prepričljivo, dosegli prepričljivo zmago in na prvenstveni lestvici izničili poraz, ki so ga doživeli proti ACH Volleyju. Pri tem so jim pomagali tudi Ljubljančani, ki v zadnjih dveh krogih niso prepričljivi.

ACH-ju uspel preobrat
Prekmurci so namreč praktično skozi celotno srečanje narekovali ritem igre in državnim prvakom povzročali veliko težav pri sprejemu začetnega udarca ter jih prisili v številne napake. Trener ACH Volleyja Bogdan Kotnik je poizkušal z menjavami, a so igralci Panvite vseeno gladko dobili prvi niz ter tudi v drugem že vodili z 19:17, priložnost za zmago s 3:1 pa so imeli tudi v četrtem nizu, a so Ljubljančani pri zaostanku s 15:20 poskrbeli za preobrat in dobili tako četrti kot tudi peti niz.

Krka dobila derbija spodnjega dela
Odbojkarji Salonita iz Anhovega se z izjemo porazov proti vodilnima ACH Volleyju in Calcitu lahko pohvalijo s polnim izkupičkom, saj so v sedmih krogih nanizali že pet zmag. Derbi spodnjega dela lestvice je dobila Krka in dosegla pomembno zmago nad Fužinarjem, ki je v prvenstvu doslej osvojil le štiri nize, lani še drugoligaš SIP Šempeter pa je prišel že do tretje zmage.

FUŽINAR METAL RAVNE     7  0 7  1

Mariborske odbojkarice, sicer vodilne na prvenstveni lestvici, so v derbiju 7. kroga brez težav odpravile Luko Koper ter tudi po tekmi proti tretjeuvrščeni ekipi na lestvici ostajajo edina ekipa brez izgubljenega niza. Koprčanke so na trenutke prikazale dobro igro, a jim igralke Nove KBM Branika, na čelu z reprezentantkami Izo Mlakar, Marino Cvetanović in Sašo Planinšec, česa več kot nekaj serij zaporednih točk niso dopustile.

Nekoliko manj prepričljive so bile slovenske prvakinje, igralke Calcita Ljubljane, ki so v ljubljanskem derbiju, ki ga je bilo nazadnje moč spremljati v sezoni 2004/05, ko sta se med seboj pomerila Sladki greh Ljubljana in Vital, ekipi UOK Vitala Ljubljane prepustile niz. Slovenske prvakinje so sicer gladko dobile preostale tri nize in mestne tekmice onemogočale predvsem z dobrimi začetnimi udarci, s katerimi so dosegle kar 19 točk, na račun bloka pa so jih dodale še 12.

Igralke GEN-I Volleyja nadaljujejo z dobrimi predstavami. Tokrat so na domačem igrišču, morda kar nekoliko presenetljivo gladko in kljub nihanjem v igri premagale Braslovče ter dosegle še četrto zmago (s tekmo manj). Edini spodrsljaj tako ostaja poraz z UOK Vitalom.

Do prve prvenstvene točke so v 7. krogu tekmovanja (prav tako s tekmo manj) prišle igralke Formisa, ki so bile blizu zmagi proti ekipi Keme iz Puconcev, saj se je razburljivi peti niz zaključil z rezultatom 15:13 v korist Pucončank. Velja omeniti, da je nekdanja slovenska reprezentantka Maja Vahen Desy svojemu Formisu prinesla kar 30 točk. Srečanje med Zgornjo Gorenjsko in Alianso-Šempeter bo odigrano med tednom.