Slovenke so večino tekme igrale v postavi Monika Potokar, Sara Najdič, Živa Recek, Marina Cvetanovič, Sara Hutinski in Valentina Založnik, kot prosta igralka pa je vstopala Katja Medved. Občasno so v igro vstopale še Anja Zdovc, Iza Mlakar in Mojca Božič. Foto: www.alesfevzer.com
Slovenke na EP z zmago nad Azerbajdžanom

Višje uvrščene gostje so bolje začele obračun v Mariboru, saj so dobile prvi niz s 25:21. Tudi v drugem so vodile z 12:8, nato pa je Sara Hutinski z odličnimi servisi poskrbela za vodstvo in preobrat s 16:14. Zmagovito točko za 25:23 je prispevala Marina Cvetanović.

Tudi v tretjem nizu so imele sprva pobudo Azerbajdžanke, ki so s pridom izrabile občasne slabosti v igri Slovenk in povedle 16:10. Toda v nadaljevanju je Slovenija zaigrala skoraj brez napak, prednost tekmic je kopnela in Slovenke so zmagale z 28:26. V četrtem nizu so Slovenke ušle na 16:12, nato pa niz dobile s 25:17.

Najdič: Naša igra je v vzponu
"Z igro deklet sem zadovoljen, kajti premagati azerbajdžansko vrsto, čeprav je šlo le za prijateljsko tekmo, je uspeh. Od tekmic smo bili boljši v vseh prvinah odbojkarske igre, kar je odsevalo tudi na igrišču. Rezultatsko je naša igra v vzponu, kar pred potjo na evropsko prvenstvo hrabri, toda tam bo treba zaigrati še bolje, saj nas čakajo zahtevne tekmice,"
je dejal selektor reprezentance Bruno Najdič. Po tekmi je selektor določil 14 potnic za evropsko prvenstvo. Doma sta ostali Urška Igličar in Marina Kaučič.

Slovenke bodo uvodno tekmo evropskega prvenstva odigrale v soboto proti domači Nizozemski.

Pripravljalna tekma:
SLOVENIJA
- AZERBAJDŽAN 3:1 (-23, 23, 26, 17)
Slovenija: Mori, Hutinski 14, Božič, Igličar, Medved, Kaučič, Zdovc 10, Mlakar 4, Recek 21, Najdič 3, Ščuka, Cvetanovič 14, Potokar 3, Planinšec, Založnik 13, Sobočan.
Azerbajdžan: Alijeva, Poznjak 12, Kurt 3, Bajramova 5, Abdulazimova 1, Zidkova 10, Korotenko, Jagubova, Kerimova 10, Kiseljova, Rahimova 29, Azizova.