Varovanci Andree Gianija so pokazali odlično predstavo in tekmece nadigrali v vseh elementih. Nekaj težav so imeli le v prvem nizu, ko so zaostajali s 16:19, a ko je bilo najbolj potrebno, je servis deloval, kot mora.

V uvodnem nizu Slovenci niso bili najbolj prepričljivi in so naredili kar nekaj napak. Z dobrim sprejemom so držali priključek, po servisih Tineta Urnauta, ki se je vrnil v postavo, pa so po zaostanku 16:19 dosegli šest zaporednih točk, v nadaljevanju pa je dobro delo obrambe v napadu, ki je bil v prvem nizu kar 70-odstoten, uspešno nadgradil Klemen Čebulj, ki je prispeval zadnji dve točki za zmago 25:21.

V drugem nizu so Slovenci po dobrem bloku povedli s 16:12, a nato so se gostitelji vrnili v igro in izenačili, toda hitro je Gianijeva vrsta znova povedla za tri. Na začetku tretjega niza je svoj delež k zmagi prispeval še Danijel Koncilja - najprej s točko, nato pa še z asom za vodstvo 4:2. Gasparini je z dvema asoma poskrbel za vodstvo z 19:12 in srečanje je bilo odločeno. Reprezentanci se bosta v nedeljo pomerili še enkrat.