Modena je tudi na začetku novembra v Stožicah slavila z 0:3. Foto: BoBo
ACH iz Modene brez osvojenega niza

Nasproti jim je stala zvezdniška ekipa, ki trenutno vodi tako v skupini razvrstitvi kot v italijanskem prvenstvu. V sezoni je do zdaj doživela le dva poraza, po enega v obeh tekmovanjih, oba z 2:3.

V prejšnjem krogu je po petih nizih izgubila z Gdanskom, tako da pred tekmo še ni imela zagotovljenega prvega mesta, ga je pa potrdila tokrat.
Najbliže v drugem nizu
Kljub porazu je ACH še na tretji tekmi zapored dokazal, da se krivulja forme vzpenja, velik del tekme je bil tekmecem enakovreden, predvsem to velja za prva dva niza, v katerih je v končnicah vendarle prišla do izraza kakovostna prednost Modene, še posebno pri servisih. V tretjem nizu so nato slovenski prvaki popustili, pravega odpora ni bilo več.

Ljubljančani so tekmo začeli pogumno, v prvem nizu vodili s 7:10, a nato so bili poleg odlične igre Nemanje Petrića v napadu usodni odlični servisi gostiteljev. V drugem delu niza so dosegli štiri ase in prišli do prednosti. Ta še pri izidu 22:20 ni bila velika, toda končnica je povsem pripadla favoritom, ki so igrali brez zvezdnika Earvina Ngapetha, niz je z asom končal Bruno Rezende.

V prvem delu je gostom manjkal predvsem kakšen dober servis, zato pa so bolje servirali v drugem. Po dobrih servisih Andreja Flajsa so izničili vrsto napak in prednost domačih z 8:4. Jan Kozamernik jih je z blokom celo povedel v vodstvo z 10:11. Prednost so imeli še pri izidu 19:20, pri 23:23 je bil razplet niza še povsem negotov, a napako Slovencev za 24:23 je z asom kaznoval Miloš Nikić.

V tretjem nizu so Ljubljančani začeli nezbrano, Italijani so povedli z 9:4, nekaj časa je razlika še znašala štiri točke (12:8), nato pa je sledila nova vrsta napak. Italijani so povedli s 15:8, takrat je bilo jasno, da bo izid tekme 3:0.