Bruno Najdič je Slovenijo popeljal v dodatne kvalifikacije. Foto: Aleš Fevžer

Tekme, ki o ničemer ne odločajo, so najtežje. V takih primerih je skoraj nemogoče odigrati maksimalno. Nismo pokazali odlične predstave, a vseeno lahko rečem, da sem zadovoljen, da smo bili z glavo pri stvari in opravili tudi to nalogo. Igra se bo hitro pozabila, rezultat pa bo ostal. Največ težav je bilo danes pri sprejemu, mogoče sem ga prehitro začel hvaliti, a k sreči danes to ni bilo usodno. Štiri zmage so lepa popotnica za naprej.

Bruno Najdič, selektor Slovenije

Slovenke so zanesljivo zmagale kljub neprepričljivemu sprejemu in nihanjem v igri. Zelo dobro so servirale, večino tekme so bile redke tudi napake napada, tako da so bile Črnogorke, ki so storile tudi preveč napak, brez realnih možnosti. Po servisih organizatorke igre Mojce Božič so povedle s 4:0, tako da je moral črnogorski selektor takoj vzeti odmor. Ta je pomagal le za kratek čas, Črnogorke so dosegle dve zaporedni točki, nato pa je bilo vse po starem. Slovenke so dobro servirale (pet asov v prvem nizu) in napadale, tekmice pa so delale napako za napako, tako da so sredi niza zaostajale že za deset točk (4:14).

Nekoliko slabša igra v drugem delu niza je bila opozorilo, da se Črnogorke ne bodo kar tako predale. To opozorilo so Najdičeve izbranke vzele resno, na začetku drugega niza po nekaj blokih in asu povedle z 9:1. A zaloga prednosti je v njihovo igro spet vnesla preveč sproščenosti, tekmice so se približale na štiri točke zaostanka, toda obdobje njihove premoči je bilo kratko.

V primerjavi s prvima dvema nizoma so tretjega boljše začele Črnogorke, ki so po nizu napak Slovenk, predvsem pri sprejemu, povedle s 4:0, 8:3 in 11:5. A glede na kakovostno razliko je bil pričakovan tudi niz Slovenk. In ta je sledil še pred končnico - po osmih zaporednih točkah, ko je bila na servisu Sara Najdič, ki je malo predtem zamenjala Božičevo, je slovenska vrsta povedla s 24:20. Prve žoge ni izkoristila, drugo pa je, servis Črnogork je končal v mreži.

"Čeprav tekma ni odločala o ničemer, menim, da smo korektno opravile svoje delo in dosegle še eno lepo zmago. Imele smo nekaj težav pri sprejemu, kar je tudi zasluga Črnogork, v tretjem nizu pa tudi z zbranostjo. A smo stvari vendarle postavile na svoje mesto, s pritiskom stisnile tekmice in dobile tudi ta niz. Naše igre so velika spodbuda za naprej, imamo pa še rezerve. V napadu smo lahko še boljše, pomagajo pa nam lahko tudi igralke, ki jih tu ni bilo. Domov se vračamo dobre volje," je povedala kapetanka Marina Cvetanovič.

V dodatnih kvalifikacijah se bo Slovenija pomerila s Francijo. Na lanskem evropskem prvenstvu je zasedla šesto mesto, v letošnjih kvalifikacijah pa je igrala brez dveh najboljših igralk.