Tine Urnaut je bil z 18 točkami najučinkovitejši v slovenski reprezentanci. Foto: www.alesfevzer.com
Andrea Giani
Slovenci so dosegli še eno prestižno zmago. Foto: OZS

Slovenci so varovance Nikole Grbića porazili drugič v zadnjih dveh letih. Prvič jim je to uspelo na evropskem prvenstvu leta 2013 v Herningu.

Izenačen obračun se je odločil v petem nizu, v katerem so Srbi povedli s 3:0. Selektor Andrea Giani je vzel minuto odmora, ki je pomagala, saj so Slovenci ob menjavi igralnih polj vodili z 8:7.

Gasparini povlekel slovenski voz
Deveto točko je Sloveniji z napadom prinesel Danijel Koncilja, po izenačenju na 9:9 pa je Giani v igro poslal Alena Šketa, ki je poskrbel za izenačenje na 10:10. V samem zaključku tekme je Mitja Gasparini Sloveniji zagotovil kar tri točke, eno celo z napadom z levico. Po napaki Kovačevića so naši fantje prišli do dveh zaključnih žog. Prve kljub dvema napadoma niso izkoristili, v drugo pa je bil z napadom prek sredine uspešen Alen Pajenk.

Izbranci selektorja Andree Gianija se bodo v soboto pomerili z Nemčijo, v nedeljo pa še z zmagovalko svetovne lige Francijo.

Slovenci se pripravljajo na evropsko prvenstvo, ki se 9. oktobra začne v Bolgariji. Njihovi nasprotniki v predtekmovanju bodo Belorusi, Poljaki in Belgijci.