Argenticni so se veselili druge zmage na prvenstvu. V torek jih čaka obračun za četrto mesto z Japonci. Foto: EPA
Tine Urnaut je prispeval 16 točk. Foto: EPA
Facundo Conte in Alexis Gonzalez se veselita pomembnih dveh točk. Foto: EPA

Selektor Slobodan Kovač je tekmo pred 1.525 gledalci v Nelson Mandela Forumu začel v nekoliko spremenjeni sestavi. Ob standardnih članih začetne sedmerice, Tinetu Urnautu, Mitji Gaspariniju, Alenu Šketu, Janu Kozamerniku in Janiju Kovačiču, sta priložnost dobila še Gregor Ropret in Alen Šket.

Argentinci blesteli v uvodnem nizu
Uvod v prvi niz je pripadel Argentincem, ki so si z dobro igro v obrambi in protinapadih priigrali vodstvo s 4:1. Sebastian Sole je dodal blok za 6:2, sledila pa sta še as Agustina Loserja in napaka Slovencev za 8:2. Varovanci Julia Velasca so uspeli ohranjati prednost. Ko je na začetni udarec prišel Cristian Poglajen, odbojkar slovenskih korenin, pa so povedli s 16:7. Facundo Conte je z asom za 20:11 Argentino popeljal v zaključek niza, v katerem je namesto Šketa v igro vstopil Klemen Čebulj. Prek Gasparinija in Urnauta so Slovenci nizali točke in se približali na 17:22, a so se zmage s 25:18 na koncu veselili tekmeci.

Sredi drugega niza so se Slovenci prebudili
Tudi na začetku drugega niza so bili boljši Argentinci, ki so z blokom in obrambo dobro zaustavljali slovenske napade ter se po izenačenju na 3:3 hitro prebili v ospredje. Pri 3:6 je Kovač namesto Ropreta na podajo poslal Dejana Vinčića, njegovi varovanci pa so nasprotnike začeli loviti. V napadih sta bila še naprej razpoložena Gasparini in Urnaut, v obrambi se je znova izkazal Kovačič in na 10:10 sta bili ekipi poravnani. Argentinci so ušli na 12:10, a so naši fantje uspeli držati priključek. Napade sta zaključevala Čebulj in Gasparini, ki je po novi obrambi Kovačiča Sloveniji prinesel vodstvo z 21:20 ter dodal še as za 22:20. Blok Čebulja in napaka Conteja na servisu sta Slovencem zagotovila zaključno žogo za 24:21, Vinčić je z prinesel zmago s 25:22.

V tretjem nizu unovčili peto zaključno žogo
V tretjem nizu je bil izid izenačen še na 16. točki, sledili sta dve napaki Argentincev ter po dobrem servisu Vinčića vodstvo Slovenije z 20:17. Končnica je bila pravi triler. Slovenija je imela prvo zaključno žogo pri 24:23, Gasparini je z napadom dodal točko za 25:24, Urnaut za 26:25, Pajenk za 27:26. Peto je Sloveniji prinesel Urnaut, za zmago z 29:27 je z blokom zagotovil Čebulj.

Argentinci s sijajno igro izenačili na 2:2
S tem je bilo jasno, da bo Slovenija v skupini najmanj tretja in bo v nadaljevanju prvenstva ostala v Italiji. Zmaga je Slovence za trenutek uspavala, Argentinci so gladko dobili četrti niz. Nanizali so šest točk zapored in povedli z 18.10 in prednost zanesljivo zadržali do konca za izenačenje na 2:2.
Odločilni niz izenačen do 11:11
Kovač je za peti niz, ki so ga s 3:1 odprli Argentinci, v igro poslal še Vinčića. Čebulj je poravnal na 11:11, pri 11:12 je Kovač vzel odmor. Po njem je Luciano De Cecco dosegel as za 13:11, Lisandro Zanotti pa zaključil napad za 14:12. Po napaki Argentincev je Kovač namesto Vinčića v blok poslal Saša Štalekarja, a so tekmeci izkoristili napad za 15:13.
Kovač: Slovenija se ni pokazala v najboljši luči
"Zelo pomembna tekma, Slovenija se v njej ni pokazala v najboljši luči. Imeli smo preveč nihanj, zmagala je vztrajnejša ekipa. Žal mi je zaradi tega rezultata, izgubili samo pomembni točki, saj mislim, da smo kakovostnejša ekipa. A na žalost smo bili malo izgubljeni. Od prvega trenutka smo čakali, da nam tekmec, kaj pokloni. A nam ni in rezultat je tak, kakršen je. Nisem zadovoljen, a treba je tudi reči, da je Argentina igrala fantastično, njeni igralci lovili so nemogoče žoge. Popolnoma jasno je, da če nekdo udari žogo s polno močjo, tekmec postavi nogo in ubrani žogo, da napadalec psihično pade. To zagotovo pusti posledice na psihi, da igralec ni več dovolj zbran, saj misli na to, kaj se je zgodilo. Moramo čestitati Argentincem, sami pa na težji način najti pot do vrha," je poudaril selektor Kovač.

Velik test proti favorizirani Italiji
Slovenci so po treh zmagah, nad Dominikansko republiko, Japonsko in Belgijo, tako doživeli prvi poraz na prvenstvu, a so osvojili pomembno točko. Že v torek ob 21.15 se bodo pomerili z Italijo, ki ima maksimalen izkupiček 12 točk.