Jorge Maqueda in Victor Tomas se veselita zmage Špancev. Foto: EPA

Po izenačenem začetku srečanja in izidu 8:8 v 21. minuti si je Srbija do polčasa s po dvema goloma Alema Toskića in Ivana Stankovića priborila lepo prednost (14:10). Srbi so v nadaljevanju branili minimalno vodstvo.

V 50. minuti je Stanković zadel za 20:18, nato pa se je varovancem Veselina Vukovića ustavilo. Izgubljene žoge v napadu so Špancem omogočile lahke zadetke, s katerimi so v petih minutah napravili delni izid 5:0, po katerem se Srbi niso več pobrali. Jorge Maqueda, Victor Tomas in Daniel Sarmiento so dosegli po štiri gole za Španijo, medtem ko je bil pri Srbiji najuspešnejši Momir Ilić s sedmimi.

Danska dobila obračun z Madžari
Branilka naslova Francija je pometla z Veliko Britanijo (44:15). Hrvaška ni imela težav z Južno Korejo (31:21), nekaj več dela sta imeli Švedska in Islandija, še največ pa evropska prvakinja Danska, ki je šele v zadnjih minutah zlomila odpor Madžarov (27:25).