Ted Ligety ima zdaj dve olimpijski medalji. Zlato je osvojil še leta 2006 v superkombinaciji. Foto: Reuters
Srebro in bron sta odšla v Francijo. Foto: Reuters
Ligety prvi Američan z olimpijskim zlatom v veleslalomu
Izvrstna prva vožnja Teda Ligetyja

Z najboljšo finalno vožnjo se je z desetega mesta na drugo povzpel Francoz Steve Missillier (+0,48), tretji pa je bil njegov rojak Alexis Pinturault (0,64).
Brez medalje je razočaran na četrtem mestu ostal najboljši veleslalomist zime Marcel Hirscher (0,94). Čeh Ondrej Bank, presenetljivo drugi po prvi vožnji, je bil na koncu peti (1,00).

Žan Kranjec, ki je bil pred finalom 29., je z zaostankom 3,19 na koncu zasedel 23. mesto. Klemen Kosi je bil 37. (8,07).
Levji delež opravil že v prvi vožnji
Velik del posla je Ligety na s soncem obsijani progi opravil že v prvi vožnji, ko si je pred najbližjim zasledovalcem prismučal skoraj sekundo naskoka. Kazalo je še na večjo prednost, a je s številko 28 za senzacijo poskrbel Bank, ki se je Ligetyju približal na 93 stotink. Vsi drugi so zaostajali za debelo sekundo. Tretji je bil Davide Simoncelli (+1,27), do 13. mesta, ki ga je zasedal Benjamin Raich, pa je bila razlika le 32 stotink sekunde. Na progi je bil izvrstno Stefan Luitz, ki je v cilj prišel z zaostankom 59 stotink za Ligetyjem, a se je s smučko zataknil zadnja vrata in bil diskvalificiran.
Missiler pridobival mesto za mestom
Sanjska vožnja je v finalu uspela Missillerju, za katerim so po vrsti zaostali branilec naslova Carlo Janka, poškodovani Felix Neureuther, Hirscher, Pinturault, svetovni prvak v smuku Matthias Mayer in Thomas Fanara. Ko se je nastop povsem ponesrečil še Davideju Simocelliju (17. mesto), se je Missiller že veselil medalje. Banku ni uspela podobna vožnja kot prvič. Imel je 15. čas finala, kar je zadostovalo za peto mesto. Ligety je imel pred Missilerjem natanko sekundo in pol naskoka. Prednost se je vseskozi po malem topila, vendar zmaga ni bila ogrožena.
Zlat na OI-ju, SP-ju in svetovnem pokalu
Ligety je prvi Američan, ki se je okitil z naslovom olimpijskega prvaka v veleslalomu. Najboljši veleslalomist zadnjih let, ki je v tej disciplini slavil zmago štirikrat v zadnjih šestih sezonah svetovnega pokala, je tudi dvakratni zaporedni svetovni prvak.