Čang Hun Kvon je Južno Korejo popeljal v četrtfinale. Foto: Reuters
Nils Petersen
Nils Petersen je dosegel kar pet zadetkov. Foto: Reuters
Gabriel Barbosa in Neymar
Gabriel Barbosa in Neymar se veselita prvega zadetka za Brazilijo. Foto: Reuters
Brazilci le igrali tako, kot morajo

Po porazu z Južno Korejo z 0:1 in zmagi Nemčije nad Fidžijem kar z 10:0 so se Mehičani kot tretjeuvrščeni v skupini C poslovili od Ria.

Mehičani so imeli več kot 20 strelov proti tekmečevim vratom, a Korejci so bili natančnejši, enega od petih strelov so unovčili za zmago na tekmi in v skupini. Strelec je bil Čang Hun Kvon v 77. minuti. V sodnikovem dodatku je Hirving Lozano izgubil živce in prejel še drugi rumeni karton.

Petersen zadel kar petkrat
Na drugi tekmi skupine so Nemci prerešetali mrežo Fidžija, pri tem je najbolj blestel Nils Petersen s petimi zadetki, Max Meyer pa je dodal tri. Zgrešil je tudi najstrožjo kazen.

Correa z bele točke v vratnico - Argentina domov
V skupini D je izpadla Argentina, ki se je s Hondurasom razšla z remijem (1:1), kar je pomenilo, da med najboljših osem napredujejo igralci iz Srednje Amerike. Obe ekipi sta zgrešili po eno enajstmetrovko, v 55. minuti je Angel Correa stresel vratnico z bele točke, kar je bilo usodno za Argentince.

Honduras je drugo izkoristil, četrt ure pred koncem je bil natančen Anthony Lozano. Argentini je neodločen izid priigral Mauricio Martinez v sodniškem dodatku. V četrtfinale se je iz te skupine prebila še Portugalska, ki je igrala 1:1 proti Alžiriji.

Gladka zmaga Brazilcev za zmago v skupini A
Brazilci so se v zadnjem krogu v skupini A izognili izpadu in se po zmagi nad Dansko s 4:0 uvrstili v četrtfinale. Na stadionu v Salvadorju, kjer je Brazilija ostala neporažena na 14 zaporednih dvobojih, je Danska že ob polčasu zaostajala z 0:2, nato pa so gostitelji OI zabili še dva gola in končali na prvem mestu v skupini A. Predtem so na dveh tekmah v Brasilii le remizirali z Irakom in Južnoafriško republiko, ti ekipi sta se na drugi današnji tekmi skupine razšli z 1:1 in končali tekmovanje. V primeru zmage ene ali druge ekipe bi izpadli Danci.

Brazilski zveznik Neymar ponovno ni zadel, vendar je uspešno sodeloval pri gradnji akcij, izkazal pa se je izjemno obetavni Gabriel Barbosa, ki je proti Dancem zadel dvakrat, prvič v 26. minuti, ko je prekinil 200-minutni strelski post svoje reprezentance. "Gabigol" je bil uspešen še v 80. minuti, zadela pa sta še Gabriel Jesus (40.) in Luan (50.).