Pernille Blume se je veselila prve osvojene kolajne na olimpijskih igrah. Foto: Reuters
Ameriška štafeta 4 x 100 m mešano
Ameriška štafeta 4 x 100 m mešano se je ob slovesu od Ria zahvalila gostiteljem iger. Foto: Reuters

Američanka Simone Manuel, olimpijska zmagovalka na dvakrat daljši razdalji, je zaostala za dve stotinki sekunde in se morala zadovoljiti s srebrom, bron pa je pripadel Belorusinji Aleksandri Herasimenji.
Branilka naslova iz Londona, Nizozemka Ranomi Kromowidjojo, je zasedla šesto mesto.

Leta 1948 sta zlato kolajno za Dansko na OI v Londonu osvojili Karen-Margrete Harup (100 m hrbtno) in Greta Anderson (100 m prosto).
Italijan Gregorio Paltrinieri (14:34,57) je zmagal na 1.500 metrov prosto. Srebrno kolajno je osvojil Američan Connor Jaeger (14:39,48), bronasto pa še en Italijan, Gabriele Detti (14:40,86).

Američani Ryan Murphy, Cody Miller, Michael Phelps in Nathan Adrian so si priplavali odličje najbolj žlahtnega leska v štafeti 4 x 100 m mešano. Postavili so tudi nov olimpijski rekord (3:27,95). Murphy je ob tem postavil nov svetovni rekord na 100 m hrbtno (51,85) in izboljšal več kot šest let star dosežek rojaka Aarona Peirsola (51,94). Drugouvrščeni Britanci so zaostali 1,29, tretjeuvrščeni Avstralci pa 1,98 sekunde. Phelps je na olimpijskih igrah zbral že 23 zlatih, skupno pa 28 kolajn. V Riu je osvojil pet zlatih in eno srebrno odličje.

Tudi v ženski štafeti 4 x 100 m je zlato šlo v ZDA (Kathleen Baker, Lilly King, Dana Vollmer, Simone Manuel). Američanke so razdaljo preplavale v času 3:53,13, drugouvrščene Avstralke so zaostale 1,87, tretje so bile Danke.
S tem so se končali plavalni boji na letošnjih olimpijskih igrah.