Srbija je po naslovu svetovnega in evropskega prvaka postala še olimpijski prvak. Foto: Reuters
Dušan Mandić
Dušan Mandić je v finalu dosegel štiri zadetke, nepozabna je bila mojstrovina za vodstvo z 9:5. Foto: Reuters

Srbija je podobno kot v polfinalu tekmo odlično začela, povedla s 3:1, po izjemnem lobu kapetana Živka Gocića z desnega krila pa je bilo 5:2. Hrvati so imeli težave pri igri z igralcem več, Anđelo Šetka je izkoristil edino priložnost in znižal na 5:3, toda do konca prvega polčasa je zadel še Dušan Mandić in tako so se že ob glavnem odmoru kazali obrisi srbskega zlata. Pri tem je imel veliko zaslug tudi vratar Branislav Mitrović, ki je ustavil sedem od desetih hrvaških strelov.

Srbska reprezentanca je tudi v drugem polčasu narekovala zmagoviti ritem in po zadetku Filipa Filipovića za 8:4 so bili branilci naslova bolj kot ne že premagani. Mojstrovina Mandića (9:5), ko je s sedmih metrov fantastično zadel iz obrata (nedvomno najlepši zadetek letošnjih olimpijskih iger), je že pred začetkom zadnje četrtine bolj kot ne odločila tekmo.

Na začetku zadnje četrtine je Srbija povedla z 10:5 in hrvaške "barakude" niso imele več nobene možnosti za preobrat ...

V tekmi za tretje mesto je Italija premagala Črno goro z 12:10.