Anja Klinar je s štirimi zlatimi medaljami za zdaj prvo ime letošnjega državnega prvenstva v plavanju. Foto: BoBo
Genski doping nova nevarnost v športu

Anja Klinar je trem zlatim medaljam, ki jih je osvojila v četrtek, dodala naslov na 200 m mešano. Slovenska rekorderka je z 2:16,37 za tri sekunde ugnala mladinsko reprezentantko in klubsko kolegico iz Radovljice Tjašo Pintar.

"Danes je bilo kar v redu, čeprav sem hrbtno plavala slalom. Sicer pa sem se morala na tekmo kar dobro pripraviti, saj je Tjaša Pintar že včeraj dokazala, da je v zelo dobri formi. Še vedno sem sicer malce nezadovoljna s četrtkovim nastopom na 200 m delfin, kjer sem si želela dosežek okrog 2:11. Občutki še niso pravi, malo sem utrujena, a moj glavni cilj je osvojiti čim več naslovov na državnem prvenstvu. Z izidi se bom obremenjevala na sredozemskih igrah," je po dveh dneh strnila misli Klinarjeva, ki načrtuje vsaj še tri posamične zmage.

V ženski konkurenci je slovenski naslov na 100 m prosto osvojila Kaja Sajovec, na 200 hrbtno Gaja Kristan, na 50 prsno Teja Koželj in na 800 prosto mladinka ravenskega Fužinarja Gaja Natlačen.

V moški konkurenci je med Slovenci izstopal Robert Žbogar, ki si je priplaval naslov na 200 m hrbtno, kjer je tesno ugnal Belorusa Jurija Suvorova, na 200 mešano pa sta tekmovalca mesti zamenjala.

Odsotnost Damirja Dugonjića, ki je odpotoval v Monako, je na 50 m prsno izkoristil Robi Vovk, na 800 prosto je bil najboljši Blaž Demšar.

Belorus Jauhen Curkin je bil najboljši na 100 prosto, slovenski naslov je osvojil Mariborčan Erik Hren.