Stephen Hauschka je zapravil strel za zmago Seattla. Foto: Reuters
Josh Huff
Josh Huff je takole končal spektakularen napad, ki je začel potapljati Minnesoto. Foto: Reuters
Jay Ajayi
Jay Ajayi je na prvih štirih tekmah skupaj zbral 117 jardov, na zadnjih dveh pa kar 418. Foto: Reuters

Šlo je za šele prvi remi po sezoni 2014. Arizona je pred svojimi gledalci dominirala večji del tekme, a več od prostega strela Chandlerja Catanzara (53 jardov) v drugi četrtini niso zmogli. Napad Seattla je bil še bistveno slabši, saj je zmogel le 11 prvih poskusov, kar šest napadov se je končalo po treh snapih. V igri ga je držal "special team", ki je blokiral en prosti strel in punt. Potem je Seattle žogo dobil 22 jardov od končne cone, od koder ni pridobil niti enega jarda, a je bilo dovolj za zadeti prosti strel Stevena Hauschke (40 jardov).

Zgrešena dva lahka prosta strela
Po rednem delu je bilo tako 3:3, v podaljšku je vsaka ekipa izkoristila svoj prvi napad in zadela prosti strel. Od tistega trenutka je veljalo pravilo, da zmaga ekipa, ki prva doseže točke. Najprej je Catanzaro zgrešil lahek prosti strel (24 jardov), na drugi strani je sedem sekund pred koncem tekme enako lahek strel zgrešil še Hauschka (27).

Prvi poraz Minnesote
V Ligi NFL ni več neporažene ekipe, zadnja je morala poraz priznati Minnesota, ki je bila nemočna v Philadelphii (21:10). Tudi ta tekma je bila nenavadna, saj se je prvič po 30 letih zgodilo, da sta obe ekipi v prvih desetih minutah skupaj izgubili kar pet žog. V slabem prvem polčasu je edini zadetek dosegel Josh Huff, ki je vračal žogo po zadetem prostem strelu Blaira Walsha. Pretekel je 98 jardov. Sredi zadnje četrtine je bilo tako že 21:3 za gostitelje. V diviziji NFC vzhod imajo vse ekipe več zmag kot porazov.

Brady po zraku, Blount po tleh
New England je v gosteh premagal Pittsburgh s 27:16. Jeklarji so igrali brez poškodovanega Bena Roethlisbergerja, ki bo manjkal še nekaj tednov. Tom Brady je bil spet zanesljiv (222 jardov, 2 TD), po tleh pa je rušil LeGarrette Blount (127 jardov, 2 TD).

Ajayi spet prek 200 jardov
Miami je v divizijskem obračunu premagal Buffalo z 28:25. Pri zmagovalcih je blestel Jay Ajayi (214 jardov), ki je še drugi teden zapored po tleh pridelal vsaj 200 jardov. S tem se je pridružil peščici junakov, ki so na dveh zaporednih tekmah dosegli ta mejnik. To so bili O. J. Simpson (1973 in 1976), Earl Campbell (1980) in Ricky Williams (2002).