Iztok Utroša želi v Rio leta 2016. Foto: MMC RTV SLO

Utroša je dobil prvi niz z 21:9, v drugem pa je Čeh pri izidu 11:7 za Utrošo dvoboj predal zaradi poškodbe.

Najboljši slovenski badmintonist je v prvem krogu premagal Bolgara Ivana Ruseva z 2:0 v nizih, v drugem je bil z 2:1 boljši od Avstrijca Daniela Grassmücka. V četrtfinalu je Utroša z 2:0 premagal še Francoza Maxima Michella, nato pa je bil v polfinalu gladko, vnovič z 2:0 v nizih, boljši še od enega avstrijskega igralca, Matthiasa Almerja.

Utroša, ki je pred turnirjem na Slovaškem ob začetku novega olimpijskega cikla zasedal 105. mesto na svetovni lestvici, bo svojo uvrstitev že po prvi tekmi sezone nekoliko popravil. Njegov cilj je uvrstitev med najboljših 60 badmintonistov sveta in pot na olimpijske igre v Braziliji.