Vaterpolisti Črne gore so si zagotovili prvo medaljo na svetovnih prvenstvih. Na evropskih imajo dve (zlato 2008, srebro 2012), na olimpijskih igrah pa so bili dvakrat četrti. Foto: EPA

Madžarska je izločila Hrvaško z 11:10. Madžari so na začetku zadnje četrtine povedli z 10:7, a je Hrvatom v štirih minutah uspelo zabiti tri zaporedne gole. Odločitev je padla dve minuti pred koncem, ko je Denes Varga dosegel zadnji gol na tekmi. Hrvati so imeli do konca tekme še dva strela, a so oba zapravili.

Črna gora je v svojem sploh prvem polfinalu na svetovnih prvenstvih premagala branilko naslova Italijo z 10:8. Dvoboj je bil enostranski, saj je bilo še pred zadnjo četrtino 9:4 za Črnogorce.